Розбудова системи фізичної та психологічної реабілітації – пріоритетний напрям політики героїв. На цьому наголосив Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад на Дніпропетровщині.
«Медична система успішно справляється з викликами та навантаженням, що зросло в рази. Міністерство зі свого боку завжди відкрите до діалогу щодо потреб медичних закладів, аби доступ до якісної та безоплатної медицини був повноцінно забезпечений. Дякую медикам за те, що 24/7 продовжують рятувати життя людей за будь-яких умов. Дуже важливою є і злагоджена взаємодія з місцевою владою. Засідання Конгресу – важливий майданчик для такої співпраці», – сказав Віктор Ляшко.
Він також додав, що особливим пріоритетом є політика героїв. Вона, зокрема, передбачає розбудову системи фізичної та психологічної реабілітації в сфері охорони здоровʼя на базі спроможної мережі медичних закладів. Це дозволить повністю вирішити питання доступності реабілітаційної допомоги. Безбарʼєрні реабілітаційні відділення в кластерних та надкластерних лікарнях мають запрацювати до кінця року. Це означає, що там мають бути зроблені сучасні ремонти, забезпечено все необхідне обладнання та укомплектовані фахові мультидисциплінарні команди.
Крім цього, учасники наради обговорили готовність до опалювального сезону з урахуванням атак ворога на енергетичну інфраструктуру. Наявність принаймні одного генератора в лікарні – вимога НСЗУ під час контрактування, яка діє вже два роки. Кожен медзаклад своєю чергою повинен забезпечити резерв пального для генератора щонайменше на 5 днів. Така вимога довела свою необхідність минулого року та дозволила медичній системі вистояти в умовах енергетичного терору рф.
Нагадаємо, зараз медзаклади України для постійної роботи забезпечені 4 095 генераторами. Кожен керівник медзакладу на місці має створити всі умови, щоб генератори функціонували належним чином та забезпечували безперебійну роботу лікарень.