Олександр Порхун представив проект розвитку ветеранських просторів на другому Міжнародному саміті міст та регіонів

10.05.2024

Мінветеранів разом із ветеранською спільнотою розробили проєкт створення ветеранських просторів, який планується масштабувати по всій Україні протягом 2024-2025 років. Концепцію представив виконуючий обов’язки Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун під час панелі «Реабілітація жертв війни: медичний, психологічний та соціальний аспекти» в рамках другого Міжнародного саміту міст та регіонів.

Ветеранські простори стануть точкою входу для ветеранів і ветеранок, їхніх родин та сімей загиблих Захисників та Захисниць, де всі послуги та можливості будуть в одному місці:

- соціально-психологічна та спортивно-фізкультурна реабілітація;

- інформаційно-консультаційна підтримка;

- юридична допомога;

- фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб;

- навчання і перекваліфікація, бізнес-тренінги;

- дозвілля.

«Ми проаналізували проблематику та потреби і мова йде якраз про медичну, психологічну, юридичну, інформаційну, освітню потреби. Саме тому вбачаємо необхідність створення розгалуженої інклюзивної мережі ветеранських просторів, куди можна звернутися та швидко отримати необхідну інформацію, допомогу і врешті-решт просто провести час у колі своїх. Один простір з повним спектром послуг відповідно до потреб: отримати індивідуальну консультацію або пройти курс реабілітації всією родиною. Генерувати ідеї і реалізовувати. Отримувати знання і рухатися вперед», — зазначив Олександр Порхун.

Перший етап розвитку ветеранської інфраструктури передбачає створення просторів за міжрегіональним принципом – у Львові, Дніпрі, Одесі, Рівному. За приклад буде взятий відновлений після знищення зс рф на початку повномасштабного вторгнення Центр у Бородянці на Київщині, який наприкінці березня був відкритий разом із Президентом Володимиром Зеленським.

Обласний рівень – 20 центрів. Розбудова ветеранських просторів на рівні громад з населенням більше 20 тис. – 450 центрів.

«Проект амбітний, але це дійсно місця, яких потребує ветеранська спільнота і про які вони говорять чи не на кожній зустрічі. Це – фундамент. І яким буде дім, залежить від кожного з нас. Я звертаюся до міських голів та лідерів місцевого самоврядування, міжнародних партнерів підтримати проект», – резюмував Олександр Порхун.

За даними Мінветеранів, наразі кількість ветеранів і ветеранок війни перевищує 1 млн осіб (УБД, учасники війни, особи з інвалідністю внаслідок війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною). Ще близько 3,5 млн – це члени їхніх сімей та члени родин загиблих Захисників та Захисниць.

Поділитися: