На Прикарпатті працювало міжфракційне депутатське об’єднання «ВПО України» за участю представників Уряду, - Світлана Онищук

14.08.2023

В Івано-Франківську відбулося виїзне засідання міжфракційного депутатського об‘єднання за участю представників Уряду та керівників Івано-Франківської обласної військової адміністрації.

Голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук розповіла про організовану роботу із внутрішньо переміщеними людьми на Прикарпатті.

«Від початку повномасштабного вторгнення Івано-Франківщина стала прихистком для більше ніж 150 тисяч внутрішньо переміщених людей. З них 40 961 дитина, 17 630 людей пенсійного віку, 4 251 людина з інвалідністю, сім спеціалізованих закладів області прийняли 456 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, майже 1000 паліативних хворих і людей з інвалідністю, людей похилого віку розміщено в закладах охорони здоров’я та соціальної сфери. Переконана, що наша область впоралася з багатотисячним напливом людей, які рятувалися з-під обстрілів і для яких Прикарпаття стало другою домівкою», - наголошувала очільниця області.

Зауважувалося, що від 26 лютого 2022 року в області почали працювати Координаційний штаб для тимчасово переміщених людей, координаційний центр з питань міжнародної гуманітарної допомоги, цілодобовий кол-центр. А за лічені дні повномасштабної війни розгорнули ліжко-місця для різних категорій людей у державному, комунальному та приватному секторах. Близько п’яти тисяч власників житлових приміщень в перші місяці війни безкоштовно прихистили понад 22 тисячі ВПО. У 480 комунальних закладах області було розгорнуто майже 20 тис. ліжко-місць, підготовлено місця для проживання дітей-сиріт, людей з інвалідністю, паліативних хворих та людей похилого віку.

Важливо, що Прикарпаття стало першим регіоном в Україні, де для обліку ВПО була запроваджена онлайн-система персоніфікації та розроблені відповідні тимчасові посвідчення. Також були створені виїзні мобільні бригади, які консультують ВПО та допомагають з вирішеннями нагальних питань. У цих бригадах працюють психологи, юристи, соціальні працівники, фахівці служби зайнятості, медики, волонтери, представники міжнародних та громадських організацій, облаштовано та відкрито 90 шелтерів, в яких на сьогодні проживають близько трьох тисяч внутрішньо переміщених людей.

Цього навчального року в ліцеях області та закладах професійно-технічної освіти вчилися близько 5000 дітей-переселенців. За підтримки міжнародних організацій вдалося забезпечити дітей шкільним приладдям, компютерною технікою, наплічниками, комплектами навчально-методичних матеріалів тощо. Крім того, на Прикарпаття переміщено 4 заклади вищої освіти», - зауважувала Світлана Онищук.

Наголошувалося на важливості роботи служби зайнятості області та її послугами звернулися понад 5000 ВПО, з них близько 3000 людей отримали статус безробітного. Працевлаштовано 895 осіб (ІІІ місце в рейтингу працевлаштування в Україні). А у відповідності до урядової програми єРобота 20 внутрішньо переміщених людей отримали мікрогранти для створення або розвиток власного бізнесу.

Світлана Онищук окреслила важливі перспективи щодо завершення ремонтних робіт на 14 об'єктах задля покращення умов перебування ВПО, відкриття додаткового шелтеру на 460 місць для довготривалого проживання переселенців, членів сімей загиблих та людей з інвалідністю. А також посадовиця розповіла про проєкти щодо будівництва соціального житла для внутрішньо переміщених людей, створення реабілітаційних центрів для дитячого та дорослого населення, яке постраждало від військових дій.

Поділитися: