"Нам треба бути більш рішучими. Ми втратили частину дорогоцінного часу на створення політичних умов, необхідних для старту реформ", – заявив Президент, додавши, що "ситуація, яка склалася, демонструє, що у нас просто немає права зараз відступати, уповільнювати реформи, заговорювати їх, не демонструвати рішучого та впевненого прогресу".
При цьому Глава держави відзначив, що реформи почалися. "Годі посипати голову попелом нібито через їх відсутність", – наголосив Президент.
За словами Петра Порошенка, "зміни мають посилити державу і зробити більш ефективної боротьбу з агресором не лише, не тільки і не стільки на військовому фронті. Ми маємо довести і продемонструвати всьому світові, що нова українська влада, нове українське суспільство здатні запропонувати абсолютно іншу модель, за якою буде розвиватися Україна".
Говорячи про необхідність пришвидшення судової реформи, Президент відзначив: "Єдина гілка, яка не дозволяє нам говорити про повне перезавантаження влади, – це судова. Поки що вона стоїть як скеля, об яку розбиватимуться найпотужніші реформаторські хвилі".
Глава держави наголосив на тому, що треба завершити обговорення і узгодження законопроектів щодо судової реформи. "Нам треба якомога швидше прийняти узгоджений законопроект, який дасть нам можливість ефективно змінювати судову гілку влади", – заявив Петро Порошенко.
За словами Президента, слід суворо обмежити вплив інших гілок влади на суди. Але при цьому Петро Порошенко зазначив, що не готовий погодитися на перетворення Президента на стороннього спостерігача за судами. "Тим більше, що претензії за стан справ у судах люди за інерцією адресують Главі держави. Якщо ми підемо на те, аби дозволити неочищеному суддівському корпусу варитися у власному соку – змін в судовій системі не дочекаємося не лише ми, а й наші діти! Суди й досі не спромоглися навіть люстрацію почати", – сказав Президент.
Звертаючись до Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, Президент висловив сподівання, що вже в четвер Рада ухвалить в першому читанні проект змін до Конституції, які разом із повним скасуванням депутатської недоторканості передбачають обмеження недоторканості суддів. "Це теж частина судової реформи", – відзначив він.
При цьому Президент звернувся до тих, "хто вчергове хоче забалакати скасування безкарності депутатів вимогами скасувати недоторканість Президента": "Будь ласка, готуйте Закон про порядок імпічменту, якщо такий документ потрібен, або інші речі, які треба змінювати у Конституції. Але не треба чекати зняття депутатської недоторканості, посилаючись на ті чи інші причини. Не вийде. Сьогодні суспільство вимагає абсолютно рішучих кроків від усієї нашої команди".
За словами Президента, чесні суди потрібні і для ефективної роботи Національного антикорупційного бюро, яка стартує найближчими тижнями.
Президент нагадав міністру юстиції Павлу Петренку про серйозні міжнародні зобов'язання України щодо приведення пенітенціарної системи до європейських стандартів.
Глава держави також звернув увагу Міністра економічного розвитку та торгівлі Айвараса Абромавичуса на необхідність втілення у життя планів з дерегуляції. Президент запропонував обговорити концепцію реформування державних підприємств, яка передбачає сучасний аудит, призначення незалежних членів ради директорів, прозору процедуру кадрових призначень і грошових компенсацій керівникам цих підприємств.