Голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук зустрівся із заступником голови польсько-української господарчої палати Олегом Дубішем та регіональним менеджером з питань надання послуг буріння компанії «United Oilfield Services» Анджеєм Гаєвським.
Зазначена компанія, у статутному капіталі якої є американські інвестиції, функціонує з 2011 року і виступає одним з лідерів у розвитку нафтогазового комплексу, зокрема щодо використання та відновлення запасів енергоресурсів.
Керівництво «United Oilfield Services» запропонувало створити на Прикарпатті робочу групу за участю українських, польських, американських геологів, інженерів, науковців, яка б вибрала в області найбільш перспективні свердловини для здійснення на них заходів із газорозриву з метою інтенсифікації видобутку.
«Ми взяли на себе зобов'язання привезти в Україну високотехнологічне обладнання, і спробувати за його допомогою збільшити видобуток, – зазначив Анджей Гаєвський. – Процес є екологічно безпечним, а наше обладнання може стати корисним за багатьма напрямками нафтогазовидобутку».
Регіональний менеджер «United Oilfield Services» висловив сподівання на співпрацю з прикарпатськими видобувними компаніями, які мають відповідні ліцензії на свою діяльність. Серед них – товариство «Газінвест».
Під час зустрічі голова облдержадміністрації зосередив увагу на готовності обласної влади сприяти реалізації намірів представників польської сторони.
«Готові предметно вивчати і обговорювати теми енергоефективності, оскільки вони стосуються незалежності, самодостатності та безпеки нашої держави, – підкреслив Олег Гончарук. – Обласна влада зацікавлена у залученні інвестиційних ресурсів та впровадженні новітніх високоефективних технологій для збільшення обсягів видобутку нафти і газу на Прикарпатті. На підтвердження цього – започаткований в області та підтриманий на центральному рівні проект «Єврокарпатська ініціатива».
Зауважимо, що в області відомо про 42 родовища вуглеводнів, з яких промисловим комплексом освоєно 31 родовище. З 2004 року на Прикарпатті спостерігається тенденція до скорочення нафтовидобутку, що обумовлено завершальною стадією розробки родовищ, ускладненою геологічними і технологічними умовами експлуатації, а також зменшенням обсягів розвідувального та експлуатаційного буріння.
Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації