Створення проектного офісу та спрощення процедур прискорить модернізацію. Про це сказав Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час зустрічі з Директором Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фаном. Сторони обговорили питання підвищення ефективності співпраці та реалізації започаткованих проектів.
Геннадій Зубко звернувся із пропозицією до Світового банку переглянути технічні процедури та терміни погодження проектних рішень. «В кризових умовах, - підкреслив Віце-прем’єр-міністр, - процедурні затримки спільних проектів є неприйнятними ні для України, ні для Світового банку».
Урядовець запропонував створити робочу групу із представників Мінрегіону та Світового банку, яка напрацює пропозиції щодо змін у операційних посібниках та технічних завданнях започаткованих та майбутніх проектах, що реалізуються Світовим банком в Україні.
«Реформи не можуть чекати. Потрібно враховувати ситуацію, в якій опинилася Україна зараз, а також прибрати ті перешкоди та проблеми, які виникли при виконанні попередніх проектів», - підкреслив Геннадій Зубко.
«Ми повинні виходити із необхідності та важливості реалізації спільних проектів по реконструкції мереж водоканалів, централізованого теплопостачання. Для цього важливо побудувати спільну командну роботу з персоналу міністерства, групи управління проектів банку та фахівців по виконанню проектів в водоканалах та теплокомуненерго» - наголосів він.
«Ми прийняли рішення про додаткове створення проектного офісу в міністерстві за рахунок власної економії, який дозволить скоординувати командну роботу та допомогти водоканалам та теплокомуенерго швидко і якісно працювати над реалізацією проектів».
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України координує кілька проектів міжнародної фінансової допомоги Україні.
Зокрема, проекти зі Світовим Банком «Розвиток міської інфраструктури» ($ 140 млн), «Розвиток міської інфраструктури – 2» ($ 350 млн), «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» ($ 382 млн).
Спільно з Європейським інвестиційним банком реалізуються «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» та «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України».