Привітання до Дня усиновлення

01.10.2015
Привітання до Дня усиновлення

30 вересня – День усиновлення

Шановні усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки! Прийміть доземний уклін та найщиріші вітання з нагоди Дня усиновлення. Ви дали кожній дитині, яка зростає у Вашій сім'ї, найважливіше – щастя мати родину. Ви відкрили своє серце, розділили свою любов і душевне тепло. Усиновити дитину, яка за різних життєвих обставин втратила свою сім'ю – означає проявити милосердя. Це заслуговує на повагу та шану оточуючих.

Сьогодні все більше і більше українських сімей відкривають свої серця і двері домівок для дітей, які потребують допомоги, розуміння і підтримки з боку дорослих. Розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримка сімей, у яких вони виховуються, зменшення кількості таких дітей у інтернатних закладах є одним із головних завдань державної політики в галузі захисту прав дитини.

У Коломийському районі чотири дитини знайшли сімейний затишок у прийомних сім'ях, сто двадцять три дитини знаходяться під опікою. Віримо, що батьки і діти, яких звела доля, будуть щасливими.

Висловлюємо велику вдячність всім, небайдужим до дитячої долі. І нехай у Ваших домівках оселиться щастя, добробут та родинне благополуччя, завжди лунає дитячий сміх.

Для створення прийомної сім'ї звертайтесь

Коломийський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Наша адреса: вул. Шевченка,23,

м. Коломия, Івано-Франківська обл., 78200

Тел. 26434

e-mail: kolrcsssdm@i.ua

Коломийський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Подаруйте дитині щастя,

прийміть її у свою родину!

2015 рік

Прийомна сім'я – це сім'я (або конкретна особа, що не перебуває у шлюбі), яка добровільно взяла на виховання та для спільного проживання від однієї до чотирьох дітей – сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.

Документи, необхідні для створення прийомної сім'ї

Кандидати у прийомні батьки подають до районної державної адміністрації такі документи:

- Заява про створення прийомної сім'ї;

- Копії паспортів кандидатів у прийомні батьки;

- Довідка про склад сім'ї (форма 3);

- Довідка про стан здоров'я кандидатів у прийомні батьки та членів сім'ї, які проживають разом з ними (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра);

- Довідка про доходи потенційної прийомної сім'ї;

- Довідка про проходження навчання кандидатів у прийомні батьки;

- Рекомендація центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім'ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків вихователів;

- Письмова згода всіх повнолітніх членів сімї, які проживають разом із кандидатами у прийомні батьки (якщо такі є), на створення прийомної сім'ї, засвідчена нотаріально.

Тому, хто виріс у рідній сім'ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Майже безпорадна, без підтримки та любові, вона, як пересаджений паросток на спекотному сонці, - наодинці зі складними життєвими проблемами. Хоч якось компенсувати батьківську турботу намагається держава. Останніми роками змінилися пріоритети державної політики. Перевага надається вихованню дітей-сиріт у родині (усиновлення, опіка, передача на виховання у дитячий будинок сімейного типу та прийомні сім'ї).

Чужих дітей не буває. На жаль, обділені діти, відчуваючи свою неповноцінність і беззахисність, часто зневіряються у справедливості та сенсі подальшого життя. Тому ми, дорослі, зі свого боку маємо докласти максимум зусиль для того, щоб не допустити втрати віри, любові та надії у дітей, яким не пощастило з біологічними батьками.

Прийомні діти не мають батьків та інших родичів, які б могли турбуватися про них. Вони мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У таких випадках прийомна сім'я допомагає цим дітям здобути повноцінну родину.

Поділитися: