
На сьогодні важливим стратегічним завданням є втілення заходів у напрямку формування самодостатньої сім’ї, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та гендерної рівності. З метою ознайомлення молоді з поняттям “насильство”, види насильства; розвитку навичок запобігання виникненню насильства серед однолітків, в сім`ї; виховання вибірковості у прийнятті рішень на користь здорового способу життя, у Державному навчальному закладі «Коршівський професійний аграрний ліцей» за сприяння директора Іваночко Оксани Дмиртівни та практичного психолога Іванюк Лілії Михайлівни проведено виховну годину «Мій світ без насильства».
Провідний фахівець із соціальної роботи Коломийського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ласійчук Наталія Миколаївна розповіла учням ліцею про те, що сімейні взаємовідносини – найперші і найміцніші соціальні відносини, які значною мірою впливають на самооцінку дитини, її здатність до адаптації і відчуття благополуччя. Для більшості з нас сімейні впливи є позитивними і є основним джерелом виховання, в процесі якого формуються принципи соціальної взаємодії, що зберігаються потім упродовж усього життя. На інших, однак, сімейні події і переживання впливають негативно. Несприятлива атмосфера в сім’ї створює передумови для найжорстокіших форм насильства в сім’ї та суспільстві. Стаючи в сім’ях жертвами насильства, діти нерідко покидають сім’ї, опиняються на вулиці, де можуть стати об’єктами купівлі-продажу. Торгівля дітьми – це складна комплексна проблема, яка, без сумніву, має негативний вплив на неповнолітніх. Потрапивши в ці тенета, дитина стикається з погрозами фізичного, психічного, сексуального насильства, побиттям, зґвалтуванням, а також розбещенням, втягненням у злочинну діяльність, спонуканням до заняття проституцією, залученням до праці на виробництві зі шкідливими умовами, використанням у жебрацтві тощо. Іноді жорстоке поводженн з дітьми може виявлятись в фактах продажу дитини самими батьками або іншими членами сім’ї. Це є порушенням їх прав, порушенням принципів вільного та справедливого існування. Тому доцільним є вивчення основ нормативно-правового захисту дітей від насильства та інших форм порушення прав. Саме про це повідомила учням головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової правової допомоги Коломийського МЦ з надання БВПД Смерек Вікторія Михайлівна. Також розповіла учням та викладачам про систему безоплатної правової допомоги в Україні; послуги, що надаються місцевими центрами та бюро правової допомоги; про категорії осіб, що мають право на отримання вторинної правової допомоги; повідомила контактні дані місцевого центру. Усім присутнім роздано брошури про різні види порушення прав людини, листівки.
Під час даного заходу обговорено проблему булінгу в учнівському колективі, яка найгостріше постає в освітньому середовищі, де дитина проводить більшу частину свого повсякденного життя. Булінг – це навмисне, повторюване, тривале фізичне або психологічне насильство, яке чинить одна особа або група осіб, що мають певні переваги (фізичні, психологічні, адміністративні) стосовно до особи, котра не здатна захистити себе в даній ситуації, з усвідомленим бажанням завдати болю, залякати або спричинити стрес іншій особі. Організатори намагалися навчити дітей розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його прояви, створюючи безпечне середовище як для се6е, так і для вчителів. Також намагалися сформувати відповідальність дитини і громади за власну поведінку і поведінку інших, готовність прийти на допомогу, розв’язати конфлікт. Було приємно спостерігати, що проблеми, підняті організаторами заходу, не залишили байдужими нікого серед учнівської молоді та викладачів.