Презентували Антикорупційну програму до 2025 року

06.10.2023

«Державна антикорупційна програма — це 1700 заходів у 15 сферах. Це плани з впровадження 63 нових цифрових продуктів, які дозволять суттєво зменшити можливості для будь-яких зловживань. Важливо, що всі міністерства повинні затвердити власні актуальні антикорупційні програми. Ці антикорупційні ініціативи стануть одним із ключових напрямків єдиного Плану реформ до 2027 року», — зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час форуму «Прозоре відновлення: як попередити реалізацію корупційних ризиків».

Віце-премʼєр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков наголосив: «Наша велика мета – відновлена та модернізована Україна. Цю роботу урядова команда розпочала з перших днів повномасштабного вторгнення і не зупиняє ні на хвилину».

«Це завдання, яке ставить Президент Володимир Зеленський та Премʼєр-Міністр Денис Шмигаль. Відновлювати прозоро та підзвітно, без корупційних ризиків. Дотримання цих умов означає зміцнення довіри до процесу відновлення не лише зі сторони міжнародних партнерів, інвесторів, а й з боку власних громадян», - повідомив урядовець.

Олександр Кубраков підкреслив: «За останні роки ми суттєво просунулися у подоланні корупційних ризиків у наших сферах роботи. У першу чергу, завдяки цифровізації. Успішно працює програма грошової допомоги на ремонти єВідновлення, в якій більша частина процесів відбувається онлайн – від подачі повідомлення до безготівкових розрахунків. Реформована система дипломування моряків, запущена єЧерга, Єдина державна система у будівництві, яка показала антикорупційний ефект у 10 мільярдів гривень».

За словами Віце-премʼєр-міністра, об’єднання двох міністерств вимагало створення нового стратегічного документа, де будуть визначені ключові заходи для запобігання корупції в Міністерстві та підпорядкованих підприємствах.

Нова Антикорупційна програма описує 50 ключових корупційних ризиків у сфері Міністерства. Документ не дублює визначені Державною антикорупційною програмою ризики, а навпаки – розширює їх перелік.

«Наше завдання – не дати цим ризикам бути втіленими. Як це зробити – пояснює Антикорупційна програма», - наголосив Олександр Кубраков.

Ідентифіковані ризики охоплюють, зокрема, такі напрямки:

  • Відбудова
  • Містобудування
  • Просторове планування та архітектура
  • Регіональна політика та розвиток місцевого самоврядування
  • Публічні закупівлі
  • Автомобільний та залізничний транспорт
  • Система запобігання корупції

Програма вже оприлюднена, ознайомитися з нею можна за цим посиланням https://bit.ly/ACP23-25

«Усі ризики та механізм їх мінімізації визначались у тісній співпраці з громадянським суспільством. Лише до процесу оцінювання ризиків у діяльності Міністерства долучились 2 тисячі осіб. Це були як представники громадськості, так і наші співробітники, колеги із державних підприємств. Я вдячний нашим партнерам, які долучились до створення Антикорупційної програми – ПРООН в Україні та уряду Японії і сподіваюсь на продовження нашої співпраці», - підсумував урядовець.

Поділитися: