Реабілітаційна допомога має бути доступною. Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко наголосив на цьому під час чергового засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що відбувся в Житомирі.
«Налагодження тісної взаємодії центральних органів державної влади з органами місцевого самоврядування – заради цього ми регулярно зустрічаємось на засіданнях Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Мета одна і вона спільна для всіх: підвищення якості життя людей в усіх регіонах держави. Що стосується сфери охорони здоров'я, то на порядку денному – створення сучасної системи реабілітації, що ґрунтується на найкращих світових практиках і доказових підходах, мультидисциплінарності та, головне, – пацієнтоцентричності. Важливо, аби якомога скоріше сучасні безбарʼєрні реабілітаційні відділення запрацювали у всіх надкластерних та кластерних медичних закладах спроможної мережі по всій країні. Доступ до реабілітаційної допомоги має бути повсюдним», – сказав Віктор Ляшко.
У липні завершився процес формування спроможної мережі медичних закладів. Сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації на 30-60 ліжок має бути в кожній кластерній та надкластерній лікарні, яка включена до госпітального округу. Загалом це дозволить забезпечити близько 5000 ліжок з необхідних 7800. Завдяки цьому щорічно отримуватимуть якісні та безоплатні послуги з доказової реабілітації щонайменше 126 тисяч пацієнтів. Також буде створено 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня. Ще 5 реабілітаційних центрів, розрахованих на 200 ліжок кожен, пообіцяло запустити Міністерство оборони.
Під час засідання Міністр акцентував увагу присутніх на тому, що психологічне відновлення є не менш важливим за фізичне. Міністерство теж активно працює в цьому напрямку. Психологічну та психіатричну допомогу на Житомирщині пацієнти можуть безоплатно отримати у 44 медичних закладах. Фінансування відбувається в межах програми медичних гарантій. Медзаклади законтрактовані з НСЗУ на суму понад 230 млн грн. Наразі вони надали відповідні послуги близько 10 тисячам пацієнтів, за що отримали майже 170 млн грн.
Ще одним важливим питанням, яке обговорювали під час засідання Конгресу, – відбудова та відновлення зруйнованих чи пошкоджених медзакладів.