2 березня у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського проведено виставку роздумів, пісень, віршів та малюнків Параски Плитки - Горицвіт під назвою «Сповідь усамітненої».
Параска Плитка (мистецький псевдонім - Горицвіт) (1.03.1927-16.04.1998) народилася у Бистреці, тепер Верховинського району на Івано-Франківщині. Згодом сім’я перебралася у Криворівню.
За активну участь у національно-визвольному русі на 10 років потрапляє до Сибірських таборів, 5 з яких пересувається на милицях через обморожені ноги. Повернувшись до рідної Криворівні, стає активною громадською діячкою. Працює художником у лісгоспі, організовує хор, записує народні пісні, фотографує, пише, малює.
Останні роки життя жінка усамітнилась, прожила в злиднях майже повністю втративши зір.
На виставці були представлені понад 400 експонатів, серед яких рукописні книги в авторському оформленні, ікони, портрети визначних діячів, екслібриси.
Під час відкриття демонстрували фільм про життя та творчість талановитої гуцулки, режисером якого став український актор, режисер, письменник Олег Драч.
На зустрічі було багато духовенства, адже Параска Плитка була глибоко віруючою людиною і як сказав отець з Криворівні Іван Рибарук «вона була черницею в миру».
Особисто знайомі з нею люди поділилися спогадами про її життя. Усі присутні мали змогу почути записи її казок на магнітофоні.