
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення виділити додатково 700 мільйонів гривень на програму часткової компенсації 25% вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Рішення було прийнято на засіданні уряду 2 липня 2025 року.
Ці кошти допоможуть агровиробникам оновити парк та обладнання на вигідних умовах. За перше півріччя цього року держава вже виплатила понад 492 млн грн компенсацій.
За розрахунками Міністерства економіки, виділення додаткових 700 млн грн дозволить задовольнити до 3 тисяч заявок сільськогосподарських товаровиробників, сприятиме зростанню частки вітчизняної техніки на ринку, а також створенню 600–700 нових робочих місць.
Компенсація 25% вартості (без ПДВ) надається за сільськогосподарські техніку та обладнання, яка містить не менше 60% української складової. Для окремих категорій – комбайнів, тракторів, самохідних обприскувачів і зерновозів діють спеціальні умови. Перелік агротехніки та обладнання з підтвердженим рівнем локалізації публікується на сайті Міністерства економіки. Наразі в ньому 13 807 технічних найменувань від 157 виробників.
На початку квітня уряд змінив правила участі у програмі компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання: тепер скористатися нею зможуть лише агровиробники, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР).
У 2024 році за програмою компенсації 25% було придбано 5 311 одиниць техніки на суму понад 4,2 млрд грн. Держава компенсувала майже 877 млн грн.
Як працює програма
Агровиробники, щоб скористатися програмою компенсації 25% вартості, мають обрати техніку або обладнання з офіційного переліку на сайті Мінекономіки, придбати його та подати заявку через уповноважений банк. У програмі беруть участь 34 банки.
Виробники, які бажають включити свою продукцію до переліку, можуть звернутися до Мінекономіки, подавши заявку на офіційному сайті Міністерства.
Програма діє відповідно до постанови КМУ №130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу.