Щотижня в Дії з’являються нові послуги. Мільйони людей, від обласних центрів до невеличких селищ, можуть користуватись онлайн-сервісами. Це – колосальне заощадження часу та коштів і для людей, і для держави.
Головні цифри 2022 року:
- 6 мільйонів нових користувачів у застосунку Дія
- 16 нових послуг та 3 цифрові документи у застосунку Дія
- Більше 5 тисяч нових партнерів Дії
- 39 нових послуг на порталі та у застосунку Дія
- єВорог: 438 тис користувачів
- Реєстрація пошкодженого майна: більше 300 тис заяв
- Соціальні виплати для ВПО та безробітним. 1,4 млн заяв про допомогу ВПО
- Військові облігації: 211 млн грн підтримки економіки України завдяки купівлі 212 тисяч облігацій
- єОселя – революційна цифрова іпотека, 24 тис заяв
- Дія ТВ: 1,2 млн переглядів Чемпіонату світу з футболу та 1 млн переглядів Євробачення (також голосування – 166,7 тисяч голосів)
- Для того, щоб кожна громада самостійно керувала процесами цифрового розвитку, Мінцифра запровадила посаду СDТО — заступників із цифрового розвитку та цифровізації. Офіційно призначено 17 CDTO.
Громади часто мають проблему у виборі цифрових продуктів, тому розроблено Маркетплейс цифрових рішень для громад – каталог, що допоможе знайти та порівняти цифрові рішення.
Понад 800 цифрових лідерів/лідерок відвідали 8 форумів у межах Українського тижня регіональної цифрової трансформації - Digital Regions Week. Завдяки серії заходів по всій Україні вдалось поділитися досвідом впровадження цифрових рішень з іншими громадами та налагодити нові партнерства між державою та бізнесом.
Затверджено 5 регіональних програм інформатизації за погодженням Мінцифри. Загалом затверджено 15 регіональних програм інформатизації (РПІ). Загальний державний бюджет на розвиток цифрової трансформації у регіонах в 2022 році становив 188,3 млн грн.
За підтримки Фонду Східна Європа спільно із консалтинговою компанією Deloitte розроблено інструментарій вимірювання цифрової зрілості у громадах України. Проведено апробацію дослідження у 5 територіальних громадах, що презентують усі макрорегіони України, та напрацьовано методологію реалізації Індексу ЦТ у громадах України.
Швидкісний інтернет, розвиток ЦНАПів, режим paperless, доступ до базових е-послуг, цифрова освіта, інституційна спроможність облдержадміністрацій, візитівка області та галузева цифрова трансформація — це ті національні проєкти, які входять до індексу.
«Цифрова трансформація регіонів залишається пріоритетом Мінцифри. Завдяки онлайн-сервісам можемо піклуватись про людей всюди, де б вони не проживали. Батькам новонародженої дитинки не потрібно їхати до міста, щоб оформити документи на малечу. З послугою єМалятко все можна зробити онлайн в Дії. Підприємці можуть відкрити ФОП за 2 секунди. А внутрішньо переміщеним особи у кілька кліків знятись з обліку. Це колосальне заощадження коштів та часу і для людей, і для держави. Цифрова трансформація щодня допомагає полегшити життя українців у регіонах», – зазначив віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
З усіма досягненнями і перемогами Мінцифри можна ознайомитися за посиланням: https://2022.thedigital.gov.ua