Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 6393-Д, який вносить зміни до ряду законів і визначає адміністративне покарання за булінг у позашкіллі. Зокрема, він має унеможливити жорстоке поводження з дітьми в закладах:
- фізичної культури і спорту;
- оздоровлення та відпочинку;
- культури;
- інших місцях і колективах, де перебувають діти.
Про це повідомила секретарка освітнього комітету ВР Наталія Піпа.
Раніше адміністративна відповідальність за цькування уже була запроваджена в школах. У випадках, якщо дитина постраждала від булінгу, наприклад, у:
- таборі;
- гуртку;
- медичній установі;
- спортивній секції,
правового механізму, щоб її захистити, просто не існувало.
За словами Наталії Піпи, ухвалений парламентом законопроєкт N6393-д передбачає, зокрема, що:
- сфера протидії булінгу розшириться на всі заклади, де діти бувають поза школою;
- превенція булінгу стане обов’язковою в усіх місцях, де перебувають діти (антибулінгові політики, правила мають діяти всюди);
- в Україні запрацюють програми підтримки для жертв булінгу та корекційні програми для кривдників (їх має розробити Міністерство соціальної політики);
- посадову особу, яка вчинила булінг, можна буде відсторонити від роботи (це стосується, наприклад, учителів, тренерів, вихователів).
Законопроєкт набуде чинності через 3 місяці після опублікування. Зараз його передали на підпис голові парламенту.
Крім того, як розповіла Наталія Піпа, у Верховній Раді працюють над законопроєктом № 9400, який має визначити покарання для кривдників. Зокрема, йдеться про штрафи та громадські роботи для дорослих булерів або батьків неповнолітніх кривдників.
“Булінг – це не просто конфлікт між двома особами. Це сигнал, що є проблема у взаємодії групи осіб (класу, колективу). Мовчання, байдуже спостереження означають причетність до порушення”, – додала Наталія Піпа.