В Івано-Франківську обговорили проблеми медичної, соціальної та духовної підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД

27.10.2019

На базі Івано-Франківської академії ім. Івана Золотоустого пройшла конференція «ВІЛ/СНІД – міський феномен», що мала на меті визначити перспективи подолання цієї епідемії до 2030 року та знайти шляхи використання кращих практик, спрямованих на забезпечення сталості та ефективності відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції в Україні.

Захід організували за сприяння Івано-Франківського Карітасу спільно з Карітасом Відня (Австрія), департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та Івано-Франківського національного медичного університету.

У конференції взяли участь фахівців у сфері профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцієї та СНІДом – лікарі, науковці, психологи міста Івано-Франківська та інших міст України, а також духовенство. Серед присутніх – кандидат наук з дієтології, старший програмний менеджер Карітасу Відня Петра Крайнекер, генеральний секретар Карітасу України Дзвенислава Чайківська, Архієписком та Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Директор Благодійного фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» отець Володимир Чорній у своєму вітальному слові до учасників конференції зазначив, що церква не може стояти осторонь тих проблем, які насуваються на українців. «ВІЛ/СНІД – це своєрідна хвороба, яка прогресує сьогодні. І ми бачимо, які наслідки несе цілий світ, усе людство. Зокрема наша Україна є одним з лідерів в цьому. Це дуже прикро констатувати. Та ми повинні сказати правду і знайти ті шляхи, щоб допомогти тим людям, які стали ВІЛ-інфікованими, і на майбутнє убезпечити наших громадян, щоб вони не увійшли в цю страшну недугу», – сказав духівник.

До учасників конференції також звернувся заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Чемний. Він зауважив важливість цієї теми не тільки для сфери охорони здоров’я, а й всіх жителів країни. «Медицина на сьогоднішньому етапі переживає реформування, тому важлива для нас як для представників міністерства охорони здоров’я на місцевому рівні, підтримка і думка усіх соціальних груп щодо питань та проблем організації та реорганізації нашої сфери. Дуже приємно, що церква не сторониться таких тем як алкоголізм, наркоманія, туберкульоз та ВІЛ/СНІД. Адже по суті ці проблеми не тільки медичні, а й соціальні», – додав посадовець.

За словами заступниці головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Наталії Дьоміної, кількість пацієнтів з ВІЛ-статусом в Україні зростає. В Івано-Франківській області на обліку таких осіб є 1200. Багато хто з інфікованих ще може не знати про свій позитивний статус. Адже кожен з нас зіштовхується з ризиковими моментами, через які можна заразитися цим захворюванням. Тому спеціаліст закликала усіх добровільно здавати аналізи та перевірятися, бо коли людина інформована, якщо хвороба виявлена на ранній стадії, то зараз – це не вирок. Приймаючи відповідні препарати, можна тримати своє здоров’я на належному рівні і таким чином вести нормальний спосіб життя. Доступ до такого лікування, а саме – антиретровірусної терапії, є необмежений і проводиться безкоштовно.

Протягом цих двох днів учасники обговорювали сучасний стан досліджень проблеми ВІЛ/СНІД у міжнародному та вітчизняному досвіді, сучасні підходи у супроводі та догляді таких хворих, адвокацію та захист прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Окрім того, проводилися роботи в групах на теми приготування здорового сніданку для дітей, просвітницько-профілактичної роботи працівника психологічної служби закладу освіти щодо профілактики ВІЛ/СНІДу в молодіжному середовищі, а також ВІЛ-позитивної жінки та вагітності.

Слід зазначити, що конференція відбувалася в рамках проекту «ВІЛ-інфіковані діти в центрі уваги», що реалізовує Карітас Івано-Франківськ за фінансової підтримки мерії міста Відень (Австрія).

Поділитися: