29 липня 2012 року в селі Сопів Коломийського району відбулось святкування дня села. Заступник голови райдержадміністрації Любов Михайлишин привітала жителів та гостей села з святом, вручила подарунки та побажала всім міцного здоров’я та життєвої наснаги, особистих творчих досягнень, земного щастя, повсякденного достатку, Господнього благословення на плідну працю в ім’я процвітання нашої Коломийщини, Прикарпаття та держави Україна! Також відзначила: «У кожного з нас є маленька Батьківщина. Там, де ми народились, де зробили свої перші кроки, визначилися з професією. У кожного вона своя, та кожен її любить і пам’ятає, де б у житті не опинився. Проявом такої любові є сьогоднішнє свято – День славного села Сопів, де живуть працьовиті і дбалі люди. Дбають сучасні мешканці села про відродження національної самосвідомості: з 1989 року тут створений осередок Коломийського міськрайонного товариства української мови імені Тараса Шевченка. Село духовно збагачено, в селі є церква Покрови Пресвятої Богородиці – архітектурна пам'ятка 1852 року побудови. Сільський голова Олег Терпигоров вболіває за соціально-економічний та культурний розвиток села, добробут мешканців.»
В концертній програмі взяли участь: народний аматорський хоровий колектив «Родимий край», хореографічний колектив «Асторія», народний аматорський родинний колектив«Перелаз», фольклорний колектив БК с. Сопів, народний аматорський хоровий колектив «Барви Карпат» клубу с. В. Вербіж, зразковий хореографічний колектив «Пролісок» БК с. П’ядики, хореографічний колектив «Барви Карпат» клубу с. В. Вербіж, народний аматорський хореографічний колектив «Гомін Карпат», дитячий танцювальний колектив «Дзвіночок» НД с. Н. Вербіж, вокальний квартет БК с. Турка, солісти: Улянка Струк м. Коломия, Мирослав Ільків, Уляна Стефурак, Діана Якуб’як, Наталія Тодосійчук, Богдана Гаєва, Роксолана Маковійчук с. Сопів.
Завершилось свято народною забавою.
Довідка:
Село Сопів одне з найдавніших сіл Галичини і Європи.
Перша письмова згадка про село Сопів - 1389 рік.
Головні кутки села: Воронівка, Чепаш, Горішній кут, Осередок, Мочіра, Копанка, Фірасова.
За припущенням науковців назва села походить від давнього чоловічого імені Соп, Сопко. За народними переказами, на місці нинішнього села колись було поселення з назвою Тетерів, а відтак - Бакша, а назва села походить від гуцульського музичного інструменту "сопілка".
Село електрифіковане, газифіковане, телефонізоване. Село ділиться на рівнинну й горбисту частини, ростуть мішані ліси, течуть ріки Сопівка та Прут, кілька потоків, на яких є важливі будівельні матеріали - пісок і гравій. На околиці села - 7 ставків. Соляні джерела в урочищах Баня та Гришківка. У селі є сільська рада, будинок культури з бібліотекою, загальноосвітня школа І-ІІІ ст., лікарська амбулаторія сімейної медицини, газорозподільча станція, млин, стадіон, спортивний зал.
Сопів - село підприємства, новацій і спорту, село із статусом гірського населеного пункту, лежить за 2 км від Коломиї.
Мешкає 2767 чоловік, є 949 господарських дворів.
Територія села 1715,5 га.