Про підсумки соціально-економічного розвитку Прикарпаття у 2019 році йшлося на нараді в облдержадміністрації

24.12.2019

Голова облдержадміністрації Денис Шмигаль провів підсумкову онлайн-нараду з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, керівниками районів та ОТГ.

Про здобутки, досягнення, проблеми у 2019 році та перспективи розвитку області на 2020 рік доповідали профільні заступники голови облдержадміністрації Дмитро Романюк, Віталій Федорів та Василь Івасик. Вони окреслили стратегічні напрямки діяльності органів влади по галузях.

За словами Дмитра Романюка, основними завданнями є розробка стратегії розвитку області, створення автоматизованої системи моніторингу транспортних перевезень, доступність, підготовка та супровід інвестиційних проектів та підвищення інвестиційної привабливості, міжнародна промоція регіону, розвиток туристичної інфраструктури, організація просторового планування територій, створення опорних шкіл.

Своєю чергою Віталій Федорів окреслив здобутки та плани і галузі спорту, культури і медицини. Необхідно у 2020 році зберегти мережу дитячо-юнацьких спортивних шкіл в умовах децентралізації, працювати над будівництвом багатофункціонального спорткомплексу. В галузі культури не вдалося ліквідувати проблему «холодних закладів культури» в сільській місцевості. Також для проведення відновлювально-реставраційних робіт на 10 об’єктах культурної спадщини нреобхідно 25 млн.грн. У планах – вивчення досвіду європейських країн щодо залучення в галузь культури і спорту коштів від оподаткування.

«Галузь охорони здоров’я перебуває зараз у стадії реформ. Тому тут багато не лише здобутків, але і проблем, - зазначив Віталій Федорів. - Найбільшою з них є погашення заборгованості із заробітної плати та недостатній рівень вакцинації, який в області складає 55 відсотків. Працюємо над створенням єдиного госпітального округу та формуванням госпітальної ради, оптимізацією мережі та ліжкового фонду вторинного та третинного рівнів. Плануємо придбання лінійного прискорювача і будівництво бетонного бункера для нього»,- зазначив посадовець.

За словами Василя Івасика, будівництво, реконструкція, капітальний ремонт мостів і автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення буде пріоритетом на наступний рік. Проблемними залишаються питання співфінансування проектів з ДФРР та місцевих бюджетів на рівні не менше ніж 10 відсотків. На 2020 рік визначено орієнтовно 22 перехідні проекти, що фінансуватимуться за кошти ДФРР на суму 175,5 млн. грн. серед яких 6 дитячих садочків, 7 навчальних закладів, 5 спортивних споруд. Пріоритетними є вирішення екологічних проблем, розбудова інфраструктури аеропорту, дотримання законодавства щодо обліку деревини.

Підсумовуючи сказане, Денис Шмигаль закликав усіх присутніх відповідально підходити до виконання своїх обов’язків.

Поділитися: