20 лютого 2013 року відбулася прес-конференція голови Коломийської райдержадміністрації М.М.Негрича про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2012 рік та основні напрямки розвитку на 2013 рік та про реалізацію програми "Україна для людей".
На прес-конференції були присутні представники засобів масової інформації: телерадіокомпанії «НТК», ОТБ «Галичина», газети «Вільний голос», «Коломийська правда», «Коломийські ВІСТИ».
Станом на 1.02.2013р. |
Звіт
голови Коломийської районної державної адміністрації М.М.Негрича
про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2012 рік
Протягом 2012 року райдержадміністрацією разом з органами місцевого самоврядування вживалися необхідні заходи щодо впровадження економічних реформ у районі, забезпечення його комплексного розвитку, належного життєвого рівня населення та збереження стабільної суспільно-політичної ситуації.
З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності району особлива увага приділялася організації виконання завдань і заходів Програми соціально-економічного і культурного розвитку району на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013 і 2014 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради від 05.04.2012 №211-VІІІ/12, та визначених пріоритетів діяльності райдержадміністрації.
Зокрема, по пріоритету першому, щодо продовження будівництва центральної районної поліклініки на 850 відвідувань за зміну у місті Коломия та введення в експлуатацію першої черги.
За рахунок субвенцій з державного бюджету продовжується будівництво поліклініки в місті Коломиї на 850 відвідувань за зміну. На виконання робіт у 2012 році передбачалося з державного бюджету 15,4 млн.грн., з яких станом на 01.01.2013р. освоєно 10,4 млн.грн.
По пріоритету другому, щодо добудови корпусу №2 (І-а черга на 300 учнів) до ЗОШ с.П’ядики Коломийського району.
- у цьому році розпочато роботи по добудові блоку №2 школи в с.П’ядики (кошторисна вартість 14,5 млн.грн.), на проведення яких у 2012 році передбачалися кошти в сумі 2206,0 тис.грн., з яких державний бюджет – 2000,0 тис.грн., районний бюджет – 206,0 тис.грн., 106,0 тис.грн. з яких передано як субвенцію сільським бюджетом. Станом на 01.01.2013р. освоєно 1,7 млн.грн. (на першому поверсі завершено роботи по кладці цегляних стін, завершуються роботи по перекриттю першого поверху панелями, проводяться роботи по кладці цегляних стін ІІ поверху будівлі).
По пріоритету третьому, щодо прибудови приміщення школи під дитячий садок в селі Іванівці на 40 місць.
- у жовтні 2012 року відкрито Іванівецький навчально-виховний комплекс, на що витрачено 1 299,8 тис.грн.
По пріоритету четвертому, щодо забезпечення співфінансування за рахунок місцевих бюджетів та супровід проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ фаза», спрямованого на підтримку сталого соціально-економічного розвитку сільських територій у сферах:
- енергозбереження та енергоощадних технологій;
- водопостачання;
- охорони здоров’я;
- охорони навколишнього середовища;
- підтримки малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів).
4.1. Енергозбереження та енергоощадних технологій, а саме:
-Черемхівська сільська громада (впровадження енергозберігаючих заходів в Черемхівській ЗОШ I-II ступенів з метою забезпечення здорового розвитку дітей та економії бюджетних коштів кошторисна вартість проекту – 212,747 тис.грн.), внесок ПРООН – 80,200 тис.грн., частка обласного бюджету – 17,0 тис.грн., внесок району – 87,046 тис.грн., внесок громади – 10,6 тис.грн., кошти сільського бюджету – 6,0 тис.грн., кошти спонсорів – 11,9 тис.грн. Роботи по проекту завершено.
- Молодятинська сільська громада (заміна енергозберігаючих вікон та дверей підведення опалення до II корпусу Молодятинської ЗОШ I-II ступенів, кошторисна вартість проекту – 173,646 тис.грн.), внесок ПРООН – 79,900 тис.грн, частка обласного бюджету – 17,0 тис.грн., внесок району - 31,0 тис.грн., внесок сільського бюджету – 30,0 тис.грн., внесок громади – 8,0 тис.грн. Молодятинській громаді профінансовано два транші коштів ПРООН. Громада очікує ІІІ транш коштів.
4.2. Охорона здоров’я, а саме:
- Дебеславцівська сільська громада (капітальний ремонт приміщення амбулаторії загальної практики та сімейної медицини с.Залуччя, кошторисна вартість проекту – 159,784 тис.грн.). (внесок ПРООН – 79,900 тис.грн., кошти обласного бюджету – 17,0 тис.грн., внесок району - 53,960 тис.грн., внесок громади – 9,0 тис.грн. Проект завершено (26 жовтня відбулось відкриття).
- Матеївецька сільська громада (капітальний ремонт приміщення амбулаторії загальної практики та сімейної медицини с.Перерив, кошторисна вартість проекту – 161,730 тис.грн., внесок ПРООН – 79,900 тис.грн., частка обласного бюджету - 17,0 тис.грн., внесок району – 47,272 тис.грн., внесок громади – 9,650 тис.грн., кошти спонсорів – 8,508 тис.грн. Проект завершено (26 жовтня відбулось відкриття).
пріоритетом п’ятим, передбачалося виготовлення та коригування генеральних планів населених пунктів району, а саме: смт. Печеніжин, с.Великий Ключів.
- завершується коригування генеральних планів села Великий Ключів та селища Печеніжин.
Протягом 2012 року в районі розвивалися різні галузі народного господарства, зокрема:
Промисловість
У галузі промисловості завдяки розширенню ринків збуту, оптимізації виробничих процесів, нарощенню капітальних інвестицій було забезпечено позитивну роботу основних промислових підприємств району, серед яких СП НГК «Дельта» (видобуток газу), ДП «Ветсанзавод» (виробництво м’ясо-кісткового борошна), ТзОВ «Корнич» (вирощування птиці), ЗАТ «АЛ-ПРУТ» (виробництво концентрованого яблучного соку), Підгайчиківське МПД (виробництво спирту), які протягом року спрацювали із значним приростом виробництва.
Так, за звітний період реалізовано промислової продукції у відпускних цінах (без ПДВ та акцизу) на 171,44 млн.грн., що на 8,7% більше порівняно з 2011 роком (157,67 млн.грн.). Обсяг реалізації промислової продукції на одну особу населення району склав 1698,4 грн.
Зростання реалізації промислової продукції (на 13,77 млн.грн.) за звітній період порівняно із аналогічним періодом попереднього року відбулось за рахунок таких провідних підприємств району, як СПНГК «Дельта», яке збільшило реалізацію промислової продукції на 5,7 млн.грн., ТОВ «Корнич» - 4,7 млн.грн. та Підгайчиківське МПД – 28,3 млн.грн.
Також, із значним приростом спрацювали підприємства: ДП «Коломийський ветсанзавод» - 1,4 млн.грн. більше до минулого року, ТзОВ «Ал-Прут» - 3,1 млн.грн., ТОВ «Терракота» - 258,9 тис.грн, ФГ «Прометей» - 806,7 тис.грн., Прикарпатська фармацевтична компанія – 1133,1 тис.грн., ТзОВ «Сорт Є» - 787,0 тис.грн., ПП «Фабрика дитячих меблів» - 592,2 тис.грн., та інші.
Протягом року ТОВ «АБО-МІКС» виробило та реалізувало продукції на суму 73,1 млн.грн., що на 23,7 млн.грн. менше проти аналогічного періоду попереднього року (96,8 млн.грн. у 2011 році), або (75,5%). Причиною спаду виробництва стало відкриття аналогічного виробництва у підприємств, які були основними замовниками продукції.
Крім того, з метою збільшення випуску продукції та вдосконалення її якості підприємствами району введено нові технологічні лінії, обладнання та розширено асортимент продукції. На ДП «Ветсанзавод» придбано котел ТЕ/14, використання якого дозволило наростити продуктивність та потужність виробництва завдяки збільшенню подачі технологічного пару в 3 рази, також на ДП «Ветсанзавод» введено нову технологічну лінію з виробництва кісткового борошна та органічних добрив. У ТзОВ «Ал-Прут» введено новий вид продукції – зброджений яблучний сік, для виготовлення якого до технологічного процесу включено бродіння. Даний вид соку використовуватиметься в галузі виробництва алкогольних напоїв після проходження процесу дистиляції. ФГ «ДелСо» розширило асортимент своєї продукції шляхом виробництва нових видів ковбасних виробів («Баликова», «Імператорська» та «Гурман») та інших видів продукції.
Інвестиційна діяльність та розвиток міжнародного співробітництва
В економіку району у січні – вересні 2012 року вкладено 69,7 млн.грн. капітальних інвестицій у матеріальні активи.
Інвестиції у житлові будівлі склали 82,8% загального обсягу капітальних інвестицій у матеріальні активи, машини, обладнання та інвентар – 5,1%, нежитлові будівлі і транспортні засоби – по 5,0%, довгострокові біологічні активи рослинництва та тваринництва – 1,7%, інженерні споруди – 0,2%.
Найбільше капітальних інвестицій (41,7 млн.грн., або 96,1% загального обсягу) було спрямовано у придбання та створення нових активів. Витрати на капітальний ремонт склали 2,4%, на поліпшення, реконструкцію, модернізацію, вдосконалення активів та поліпшення земель – 1,5%. У розрахунку на одну особу освоєно 429,5 грн. капітальних інвестицій.
Промислові підприємства району здійснювали капітальне інвестування за рахунок власних коштів, а саме чистого прибутку, що залишається в їх розпорядженні та за рахунок включення затрат на інвестування у валові витрати (собівартість), з поступовим їх відшкодуванням в процесі реалізації продукції.
Обсяг прямих іноземних інвестицій у 2012 році становив 4 740 тис. доларів США. Найбільш привабливими для інвесторів були такі галузі економіки: промисловість, в тому числі переробна, деревообробна та нафтохімічна, а також сільське господарство.
Структура іноземних інвестицій по галузях:
Сільське господарство: - 1490,7 тис.дол.США
Промисловість (переробна) – 2389,2 тис.дол.США
Діяльність транспорту і зв’язку – 0,4 тис.дол.США
Операції з нерухомим майном, оренда, інжиніринг та надання послуг підприємствам - 269,1 тис.дол.США
Будівництво – 3,0 тис.дол.США
Торгівля – 588,4 тис.дол.США.
Інвесторами району були партнери з 12 країн світу: Естонія, Італія, Латвія, Нідерланди, Німеччина, Польща, Румунія, Угорщина, Чехія, Кіпр, США, Маршалові острови.
В рамках програми транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна», з метою активізації транскордонного партнерства між Україною та Словаччиною шляхом залучення інвестицій в Івано-Франківську та Закарпатську області (цільові регіони) та створення можливості кваліфікованого обслуговування інвестицій спільно з Асоціацією економічного розвитку Коломийщини розпочато реалізацію заходів проекту «Створення словацького центру першого контакту», який сприятиме покращенню навичок суб’єктів підприємницької діяльності у розробці та реалізації спільних транскордонних бізнес-проектів, розширенню можливості для спільного інвестування та транскордонної співпраці підприємств Закарпатського, Івано-Франківського, Кошіцького та Прешовського (Словаччина) регіонів, забезпеченню консультаційної підтримки у бізнес-плануванні, допомозі у створенні підприємств та налагодженні транскордонних ділових контактів, а також у розробці маркетингових планів.
З метою забезпечення сприятливих умов для залучення та ефективного використання вітчизняних та іноземних інвестицій на сайті райдержадміністрації ww2.gov.if.ua розміщено поновлену базу даних вільних земельних ділянок та виробничих площ, з метою залучення внутрішніх і зовнішніх інвесторів в економіку району виготовлено презентаційні матеріали (диски), на яких розміщено інформацію про економічний та туристичний потенціал району, продукцію підприємств району та інвестиційні пропозиції, проходження дозвільно-погоджувальних процедур на етапах реєстрації СПД, набуття права на земельну ділянку, зміну цільового призначення земельної ділянки, отримання дозволу на виконання будівельних робіт, реконструкцію приміщень, прийняття в експлуатацію завершеного об’єкта та інше.
З метою покращення іміджу району підготовлено інформацію про економічний потенціал району у обласні, Всеукраїнські та міжнародні видання.
Підприємництво
В районі реалізована Програма підтримки малого підприємництва на 2011-2012 роки на виконання заходів даної Програми у 2012 році з районного бюджету виділено 4,0 тис.грн. З метою забезпечення умов подальшого розвитку малого підприємництва в Коломийському районі розроблено Програму підтримки малого підприємництва на 2013-2014 роки.
На сьогоднішній день у районі діє 6 регуляторних актів, відстеження яких висвітлюється в засобах масової інформації та розміщено на веб-сайті райдержадміністрації.
Станом на 31.12.2012р. в районі зареєстровано 3940 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 762 юридичні особи та 3178 фізичних осіб.
За 2012 рік зареєстровано 224 суб’єкти підприємницької діяльності, з них 23 юридичні особи та 201 фізична особа. Припинили підприємницьку діяльність за звітний період 290 суб’єктів підприємницької діяльності, з яких 6 юридичних осіб та 284 фізичні особи.
На території Коломийського району працює: підприємств торгівлі - 380, об'єктів громадського харчування - 64, закладів побутового обслуговування - 134, в т.ч. надають послуги лазень/саун/ - 4; перукарські - 18; виготовлення та ремонт одягу - 3; виготовлення та ремонт взуття - 4; ремонт побутової техніки - 5; інші 100 - виготовлення та ремонт меблів, розпиловка лісоматеріалів, будівництво і ремонт житла, ремонт автотранспортних засобів, послуги щодо перевезення вантажів.
За 2012 рік в районі відкрито 19 об’єктів підприємницької діяльності, а саме: магазини в селищі Отинія, селах Коршів, Жукотин, Замулинці, Нижній Вербіж, Семаківці, Струпків, Верхній Вербіж, Корнич, П’ядики; аптеки «Терафарм» в селищі Отинія та аптека СПД-фізичної особи У.В. Гоянюк в селі Спас; магазин-кафе в селі Струпків; кафе в селищі Печеніжин; бар в селі Нижній Вербіж.
В галузі сільського господарства району подальшого розвитку набувають рослинництво та тваринництво.
Загальна площа сільськогосподарських земель району становить 67,9 тис.га, з них: рілля 43,6 тис.га. Сільськогосподарськими підприємствами різних форм власності обробляється 16,7 тис. га землі.
У цьому році обмолочено 25865 га площ зернових та зернобобових культур і намолочено всього 73 тис.тонн зерна, з них сільськогосподарськими підприємствами намолочено 31,7 тис.тонн. Середня урожайність по всіх категоріях господарств складає 40,2 ц/га, по агроформуваннях 36,9 ц/га.
При прогнозі посіву озимих 8920 га посіяно 11368 га, або 127,4% площ, з них в сільськогосподарських підприємствах – 9368 га, або 135,4% до запланованих 6920 га посіву озимих культур.
Під урожай 2013 року посіяно 8868 га озимих зернових культур, при прогнозі посіву 6000 га (147,8%), в тому числі агроформуваннями при прогнозі 4000 га, посіяно 6868 га (171,7%). Озимого ріпаку при прогнозі посіву 2800 га, посіяно 2497 га (89,2%).
В районі ведеться цілеспрямована робота з залучення незадіяних земель в обробіток. На даний час залишається без обробітку - 782 га землі. Підприємства - інвестори обробляють понад 12,4 тис.га земель, зокрема: ТОВ «Коломийський операційний відділок Агрокультура Івано-Франківськ» - 2900га, філія ПрАТ «Зернопродукт МХП» «Перспектив» - 2274 га, ПП «Степан Мельничук» -1681 га, ТзОВ «Агро-Дует» - 1200 га, ТзОВ АПФ «Левада» - 1110га, ТОВ «Джерело» - 1650 га, ПСП «Оскар» - 1600 га.
Укладено 9 договорів на формування незнижувального трьохмісячного запасу продовольчого зерна для потреб району в кількості 3870 тонн на 2012-2013 маркетингові роки.
У 2012 році укладено форвардних договорів на 3300 тонн зерна на суму 5921,8 тис.грн., зокрема ПП «Степан Мельничук» - 500 тонн на 900,0 тис.грн., ТОВ «Компанія « Агро-Дует - 2000 тонн на 3600,0 тис.грн., СТзОВ «Джерело» - 800 тонн на 1421,8 тис.грн. Умови договорів виконано.
Однією із стратегічних галузей сільського господарства, розвиток якої значною мірою визначає продовольчу безпеку держави і якість харчування населення є тваринництво.
В районі ведеться робота щодо стабілізації та нарощенню поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі корів у сільгосппідприємствах. Сільськогосподарським підприємством ТзОВ АПФ «Левада» проводиться реконструкція тваринницького приміщення на 200 голів великої рогатої худоби в с. Берем’яни, Гвіздецької селищної ради, приватним підприємством «Степан Мельничук» проводиться реконструкція тваринницького приміщення на 100 голів великої рогатої худоби в с.Турка. Ведуться переговори між Академією аграрних наук України і ТзОВ «Тамовар ВУД Експорт» із залучення інвестицій в ДПДГ «П’ядицьке» для відновлення роботи тваринницького комплексу в с.Мала Кам’янка, філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» «Перспектив» запропоновано задіяти тваринницькі комплекси для відгодівлі ВРХ на базі ПАФ «Вільна Україна».
Позитивну динаміку розвитку галузі тваринництва підтверджує і ріст поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі корів у сільськогосподарських підприємствах. Свідченням цього є результат роботи за 2012 рік.
За даними інвентаризації наявність великої рогатої худоби по всіх категоріях господарств складає 20,2 тисяч голів (+0,8 тис. голів до 01.01.2012р.)
Із загального поголів’я ВРХ: корів – 12,8 тисячі голів (+ 35 голів до 1 січня 2012 року); свиней – 13,0 тисячі голів (- 1,3 тис. голів до наявного поголів’я на 1 січня 2012 року); овець і кіз – 3,1 тисячі голів (+112 голів до 1 січня 2012 року); птиці – 182,7 тисячі голів (-11,5 тисячі голів до наявного поголів’я на 1 січня 2012 року), коней – 1,5 тисячі голів.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012р. №342 у 2012 році надавалася дотація за збереження до певного віку молодняка великої рогатої худоби в господарствах населення. У звітному році прийнято документів від 3102 осіб на 3804 голови молодняка на суму 2092,0 тис.грн, з яких вже оплачено 948,8 тис.грн. Зареєстрована заборгованість склала 1143,25 тис.грн.
Державою також надавалася дотація на відшкодування коштів (до 5000 грн.) за придбані доїльні апарати вітчизняного виробництва власникам, які мають на утриманні в своєму господарстві проідентифікованих та зареєстрованих у встановленому порядку не менше 3 голів корів. Поступили заявки від 6 осіб, 4 з яких відшкодовано кошти в сумі 15,8 тис.грн. заборгованість склала 7,4 тис.грн.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2012 №285 суб’єктам господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством, надаються бюджетні кошти для компенсації здійснених у бюджетному році витрат на проведення робіт із закладення насаджень, догляду за ними до вступу у плодоношення (проектні роботи, підготовка ґрунту та посадка, догляд за насадженнями, спорудження шпалери, встановлення систем краплинного зрошення) та придбання матеріалів, необхідних для проведення таких робіт. У 2012 році приватним підприємством «Степан Мельничук» посаджено 20 га саду (яблуні). Витрати з проведення робіт із закладення насаджень, догляду за ними в цьому році склали 634,5 тис.грн. всі кошти компенсовані ПП «Степан Мельничук».
В районі функціонує 64 пункти по заготівлі молока у населення, 11 з яких обладнано холодильними установками.
У 2012 році надоєно молока в агроформуваннях 1734 тонн, реалізовано молока всіма категоріями господарств 4700 тонн, з них агроформуваннями – 1830 тонн. М’яса тварин вироблено 1352,8 тонн, реалізовано – 2209 тонн.
У районі працює 8 сільськогосподарських кооперативів, якими з початку
року заготовлено і реалізовано 19,5 тонн плодоовочевої продукції та лікарської сировини, надано послуг на суму 869,5 тис.грн.
Ведеться робота щодо модернізації та оновленню машино-тракторного парку. За звітний період сільськогосподарськими підприємствами закуплено 23 одиниці тракторної техніки, автомобілів та ґрунтообробного і тваринницького обладнання на загальну суму 6,7 млн.грн.
Розвиток транспортної інфраструктури, зв’язку, торгівлі та сфери послуг
Сполучення населених пунктів району забезпечується автомобільним і залізничним транспортом.
Автобусна маршрутна мережа району складається із 72 приміських маршрутів, які обслуговують 38 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 36 фізичних осіб та 2 юридичні особи. Кількість автобусів, які щоденно працюють по плану на приміських внутрішньорайонних маршрутах – 72.
Для комфортного обслуговування жителів району протягом 2012 року на приміських маршрутах підприємцями району придбано нові комфортабельні автобуси марки СЕТРА, НЕОПЛАН, РУСЛАН, які придатні для перевезення пасажирів з обмеженими можливостями.
В галузі зв’язку зберігається позитивна тенденція зростання обсягів послуг зв’язку. Щорічно збільшується ємність районної телефонної мережі за рахунок введення нових та модернізації діючих телефонних станцій. На даний час в районі налічується 37 АТС, які забезпечують телефонним зв’язком 70 населених пунктів району. П’ять сіл району (Королівка, Воскресінці, П’ядики, Сопів, Нижній Вербіж) забезпечені безпроводовим інтернетом за технологією 3G.
В населених пунктах району: Корнич, Перерив, Семаківці, Замулинці, Сопів, Отинія, Угорники, Нижній Вербіж, Верхній Вербіж, Печеніжин, Рунгури встановлено обладнання швидкісного доступу до інтернету за технологією ADSL.
Продовжуються роботи щодо залучення операторів мобільного зв’язку для покриття району цифровою мережею «GSM». В районі працюють оператори Інтертелеком, Назіс, Прикарпатський ВП зв'язок, Київстар, МТС.
Протягом 2012 року побудовано волоконно оптичні лінії зв’язку в селах Нижній Вербіж довжиною 3 км та Рунгури - 2 км, в селищі Печеніжин – 2,5 км.
Введено швидкісний доступ до інтернету в селах: Нижній Вербіж та Верхній Вербіж на 256 номерів, Корнич-Перерив – 128 номерів, Семаківці –Замулинці – 128 номерів, Рунгури - 192 номера, селищі Печеніжин – 448 номерів.
Розширено ємність АТС в селі Мишин на 15 номерів.
Проводився ремонт ліній електропередач. Так, філією ПАТ «Прикарпаттяобленерго» «Коломийський район електричних мереж» у 2012 році проведено роботи по заміні і монтажу опор та кабелю:
- потужністю 0,4 кВ загальною кількістю 506 опор та протяжністю кабелю 32,3 км в селах П’ядики, Голосків, Закрівці, Виноград, Лісний Хлібичин, Коршів, Черемхів, Жукотин, Підгайчики, Турка та селищі Отинія;
- потужністю 10 кВ загальною кількістю 78 опор та протяжністю кабелю 5 км в селах П’ядики, Підгайчики, Ценява.
Проведено ремонт 54 трансформаторних підстанцій в населених пунктах району. Змонтовано 3 розвантажувальні підстанції в селах Підгайчики та П’ядики.
Філією ПАТ «Прикарпаттяобленерго» «Коломийський міський район електричних мереж» в 2012 році побудовано та введено в експлуатацію 4 нові комплексні трансформаторні підстанції потужністю 100 кВА в селах Нижній Вербіж, Кийданці, Сопів та Княждвір.
Будівництво та житлова політика
У 2012 році у районі введено в експлуатацію житла 14 098 м2 загальної площі, що на 15,7 % більше як у 2011 році.
Впродовж 7 років у районі успішно реалізується програма «Власний дім»: відкрито кредитну лінію 86 забудовникам на суму 3653 тис.грн., з якої проплачено 3188,3 тис.грн. Введено в експлуатацію 30 індивідуальних житлових будинків загальною площею 5151,6 м2, газифіковано 12 садиб.
За звітний період позичальникам Фонду надано кошти в сумі 316,3 тис.грн., в тому числі: кошти державного бюджету 124,8 тис.грн., обласного бюджету – 77,8 тис.грн., районного бюджету – 113,7 тис.грн.
З початку року укладено 4 кредитні договори на загальну суму 360 тис.грн. з жителями сіл Баб’янка, Велика Кам’янка, Закрівці та селища Печеніжин.
У 2012 році здано 4 житлові будинки площею 798,5 м2 в селах Сідлище – 207,2 м2, Коршів – 190,1 м2 та Сопів – 217,2 м2, Матеївці - 184 м2 та проведено газифікацію індивідуального житлового будинку в с.Товмачик.
В районі розроблено та затверджено державну цільову соціально-економічну програму будівництва (придбання) доступного житла.
Райдержадміністрація активно працює над розповсюдженням інформації щодо питань реалізації соціальних ініціатив Президента України, в частині здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
У звітному періоді приділялась увага розвитку інфраструктури, а саме ремонту доріг як комунального, так і місцевого значення.
Протягом 2012 року за рахунок коштів передбачених на ремонт доріг в місцевих бюджетах (кошти транспортного збору) та за рахунок субвенцій проведено капітальний та поточний ремонти доріг місцевого та комунального значення на загальну суму 5,3 млн.грн.
Філією «Коломийський райавтодор», виконано робіт по комунальних дорогах на суму 4,2 млн. грн. у 47 сільських та селищних радах (Великокам’янська, Великоключівська, Верхньовербізька, Виноградська, Воронська, Воскресинцівська, Гвіздецька, Годи-Добровідська, Голосківська, Джурківська, Жукотинська, Загайпільська, Іванівецька, Ковалівська, Корницька, Коршівська, Княждвірська, Ліснослобідська, Малоключівська, Малокам’янська, Марківська, Матеївецька, Мишинська, Молодятинська, Нижньовербізька, Отинійська, Остапківська, Печеніжинська, Пилипівська, Підгайчиківська, П’ядицька, Раківчицька, Рунгурська, Семаківська, Сідлищенська, Слобідська, Сопівська, Спаська, Старогвіздецька, Струпківська, Товмачицька, Турківська, Угорницька, Торговицька, Ценявська, Черемхівська, Шепарівцівська).
Філією «Коломийська ДЕД» у звітному періоді виконано робіт по комунальних дорогах на суму 1,1 млн.грн. у 13 сільських та селищних радах: (Воскресинцівська, Дебеславцівська, Загайпільська, Іванівецька, Корницька, Королівська, Ліснослобідська, Матеївецька, Остапківська, Пилипівська, Підгайчиківська, Семаківська, Ценявська).
Житлово-комунальне господарство та охорона навколишнього природного середовища
У звітному році відкрито пішохідний перехід через р.Прут в с.Воскресинці.
Введено в експлуатацію очисні споруди Коломийського фтизіопульмонологічного диспансеру в с.Ценява кошторисною вартістю 1926,4 тис.грн. Завершено та введено в експлуатацію після будівництва очисні споруди та підвідний каналізаційний колектор в с.Товмачик вартістю 5856,5 тис.грн. Зазначені очисні споруди є першими в Україні, які застосовуються для очищення від туберкульозної палочки та забезпечують очищення на 100%.
Продовжуються роботи по будівництву очисних споруд та підвідного каналізаційного колектора для с.Коршів (з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища освоєно кошти в сумі 470,0 тис.грн.).
З державного екологічного фонду охорони навколишнього природного середовища на реконструкцію очисних споруд с.Підгайчики передбачалися кошти в сумі 2600,0 тис. грн. (виконувались роботи по реконструкції очисних споруд). Зареєстровано заборгованість в сумі 2599, 488 тис.грн.
З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2012 році виділено кошти:
- на виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції очисних споруд та підвідного каналізаційного колектора в с.Велика Кам’янка в сумі 66,5 тис.грн., на виконання робіт передбачено 356,3 тис.грн., з яких профінансовано та освоєно 263,0 тис.грн.;
- на розширення та поглиблення річки Цуцилинок, яка протікає на межі сіл Дебеславці та Ганнів виділено 150,0 тис.грн.
Для покращення водопостачання населених пунктів району в с. Ковалівка проведено роботи по заміні 20 м - водопровідної мережі по вул. Грушевського, 30 м - по вул. Кобилянської, 10 м - по вул. Шахтарська з підключенням до споживачів, в селищі Отинія на вул. Хмельницького замінено 130 м -центрального водопроводу та селищі Гвіздець проведено заміну 50 м - водогону (на пластмасові труби) в районі парку, додатково змонтовано 4 оглядові колодці.
Коломийським міжрайонним управлінням водного господарства проведено роботи на суму 445,1 тис.грн. по відновленню і підтримці сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок, потічків та ставків району, влаштуванню придорожніх кюветів в селах Велика Кам’янка, Воскресинці, Дебеславці, Корнич, Королівка, Княждвір, Матеївці, Мишин, Нижній Вербіж, Перерив, Пилипи, Підгайчики, Товмачик, Турка, Раківчик, Княждвір, Королівка, Семаківці, Ценява, Черемхів, Шепарівці, селищі Отинія.
Благоустрій
Розроблено план заходів з впорядкування та приведення в належний санітарний стан територій сільських та селищних рад, прилеглих територій, парків, скверів, узбіч доріг.
В селах і селищах району проводились роботи по благоустрою біля приміщень бюджетних установ, індивідуальних дворів, проведена організаційна робота, спрямована на поліпшення стану джерел, водойм, річок, благоустрою територій, упорядкування об'єктів культурної спадщини, пам’ятників і місць поховання осіб, які загинули у боротьбі за незалежність України, у Великій Вітчизняній війні.
Відповідно до запланованих заходів в районі ліквідовано 164 стихійні сміттєзвалища, зібрано 273,6 куб.м побутових відходів, очищено від сміття 15,7 тис.кв.м берегів річок та інших водоймищ, упорядковано 456,0 тис.кв.м територій парків, скверів та газонів, висаджено 10,7 тис. дерев, 4,5 тис. кущів. Приведено у належний естетичний та санітарний стан 283,2 тис.кв.м прибудинкових територій, 32 дитячі майданчики, 84 спортивні майданчики. Впорядковано кладовища, братські могили, місця почесних поховань, меморіальні комплекси та пам’ятники. Прибрано і впорядковано вулиці та дороги населених пунктів, 99 зупинок громадського транспорту. Коломийським державним підприємством «Коломийське лісове господарство» висаджено 96,11 тис. лісових культур на площі 40,1 га.
Для покращення благоустрою населених пунктів району в 2012 році придбано 105 контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів та два сміттєвози для селища Отинія та с.Підгайчики загальною вартістю 564,0 тис.грн.
Три населені пункти Коломийського району стали переможцями обласного конкурсу благоустрою територій у 2011 році. Серед селищ – перше місце присвоєно селищу Печеніжин, друге місце - селищу Гвіздець. Серед сіл переможцем стало с.Матеївці.
Селище Печеніжин та село Матеївці взяли участь в щорічному всеукраїнського конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» і відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.09.2012 №653-р «Про підсумки щорічного всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» за 2011 рік» за п’ятою категорією населених пунктів - селище Печеніжин Коломийського району Івано-Франківської області нагороджено дипломом Кабінету Міністрів України III ступеня, а за шостою категорією населених пунктів - село Матеївці Коломийського району Івано-Франківської області нагороджено дипломом Кабінету Міністрів України II ступеня.
У 2012 році на утримання житлово-комунального господарства району виділено 285,9 тис.грн., в тому числі 145,5 тис.грн. на фінансування робіт по благоустрою сіл та селищ району та 140,4 тис.грн. - дотація підприємствам житлово-комунального господарства на відшкодування різниці в тарифах.
На виконання «Програми зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів Коломийського району на 2009-2012 роки» у 2012 році проведено освітлення вулиць сіл: Воскресинці, Годи-Добровідка, Дебеславці, Джурків, Жукотин, Королівка, Матеївці, Ценява, на що виділено 108,77 тис.грн. (з районного бюджету - 50,0 тис. грн., обласного бюджету -58,77 тис.грн.).
Підвищення соціальних стандартів. Соціальний захист
Протягом року збільшено прожитковий мінімум на одну особу і відповідно збільшився розмір всіх видів державних соціальних допомог. За січень-грудень 2012 року отримали різні види державних соціальних допомог 10 103 сімей на суму 107 935,9 тис.грн.
Для підтримки осіб, які здійснюють догляд за інвалідом I-II групи внаслідок психічного розладу з 17.06.2012р. збільшився розмір допомоги з 10% прожиткового мінімуму до рівня мінімальної заробітної плати.
Станом на 31.12.2012р. одержувачам даної допомоги виплачено 635,4 тис.грн.
Рівень прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить:
- для дітей – 75%;
- для осіб, які втратили працездатність та інвалідів – 100% відповідного прожиткового мінімуму.
В районі допомогу малозабезпеченим сім’ям отримало 584 сім’ї, в тому числі багатодітних сімей – 214, на суму 9950,7 тис.грн.
Субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надано 1366 сім’ям на суму 2084,6 тис.грн.
В управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації в базу даних до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги станом на 31.12.2012р. внесено 26 174 громадяни пільгових категорій.
Пільговим категоріям громадян надаються пільги на житлово-комунальні послуги, зв’язок, тверде паливо і скраплений газ, проїзд. Фактично профінансовано на надання пільг:
- з державного бюджету - 12 052,3 тис. грн.;
- з місцевого бюджету - 144,4 тис. грн.
На компенсаційні виплати громадян, які потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС за 2012 рік профінансовано з державного бюджету кошти в сумі 330,8 тис. грн., в тому числі:
- на харчування – 277,5 тис. грн.,
- компенсація сім’ям з дітьми – 31,8 тис. грн.,
- компенсація за шкоду заподіяну здоров’ю – 16,5 тис. грн.,
- додаткова відпустка – 5,0 тис. грн.
Особлива увага зверталася на соціальний захист ветеранів війни. Значно збільшено виплату одноразової грошової допомоги ветеранам війни до Дня Перемоги. В 2012 році 4473 ветеранам війни виплачено допомоги на загальну суму 1123,8 тис. грн.
Не залишились поза увагою особи з інвалідністю, які потребують забезпечення технічними засобами реабілітації та кріслами колісними. У цьому році інвалідів району забезпечено 147 кріслами колісними, видано 146 технічних засобів реабілітації, 65 путівок для інвалідів та ветеранів війни.
В поточному році виплачено одноразову грошову допомогу з державного бюджету 13 громадянам на суму 5471,95 грн., з місцевого бюджету – 544 громадянам на суму 152,16 тис.грн.
На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича з 16.09.2012р. в районі функціонує комунальна установа Коломийської районної ради «Коломийський районний реабілітаційний центр для дітей інвалідів» в селищі Отинія. За рахунок коштів місцевого бюджету орендовано автобус, який щоденно підвозить дітей в обидві сторони. Для проходження реабілітації дітей-інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату, серцево-судинної та дихальної системи дитини облаштована сенсорна кімната. Отримана гуманітарна допомога з Німеччини: плазмовий телевізор з DVD, функціональні ліжка та інвалідні візки. Всього станом на 01.01.2013р. на проведення ремонтних робіт та утримання комунальної установи Коломийської районної ради «Коломийський районний реабілітаційний центр для дітей інвалідів» використано 604,8 тис.грн.
У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації на обліку перебувають 648 одиноких та одинокопроживаючих громадян району.
При територіальному центрі функціонує Ковалівське стаціонарне відділення, де проживають і лікуються 30 громадян району.
В територіальному центрі соціального обслуговування на обліку перебувають та обслуговуються відділенням соціальної допомоги на дому 1 інвалід війни, 185 учасників війни, 2 родини загинувших, 3 учасники бойових дій.
Територіальним центром у звітному році надано 319 продуктових наборів для малозабезпечених багатодітних сімей, одиноким жителям, родинам загиблих та воїнам-афганцям, 100-літнім громадянам (всього на суму 32,91 тис.грн.).
Пенсійне забезпечення
За даними управління Пенсійного фонду України в місті Коломиї та Коломийському районі виконання власних надходжень за звітній період забезпечено в сумі 216,84 млн.грн., що на 4,9 млн.грн. менше планового показника, або 97,8%. У порівнянні із відповідним періодом минулого року надходження власних коштів збільшились на 31,84 млн. грн., або 17,2%. Найбільшу питому вагу в загальній сумі власних надходжень займають надходження від установ, що фінансуються з бюджету. Надходження власних коштів платників району становить 78,67 млн.грн., або 36,2% від загальних надходжень. Фактичні видатки на виплату пенсій за звітний період склали 561,3 млн.грн. На обліку перебувало 40,8 тисяч одержувачів пенсій.
На сьогоднішній день середній розмір пенсій складає 1188,07 грн., або зріс на 18,0% (1007,06 грн. на початок року). Виплата пенсій проведена в повному обсязі та у визначені законодавством терміни.
З часу проголошення Президентом України, на засіданні Уряду соціальних ініціатив, управлінням Пенсійного фонду України в м.Коломиї та Коломийському районі проведено масові перерахунки пенсій, а саме:
З 01.05.2012р. в результаті проведеного перерахунку пенсій, призначених відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», «Про наукову та науково-технічну діяльність» із застосуванням показників середньої заробітної плати за 2007 рік, відповідно, 1197,91 грн. та 1351,12 грн. для науковців. Із загального числа одержувачів пенсій 40659 перерахунки проведено 40280 одержувачам пенсій, або 99,1%. Середній розмір підвищення становить 110,33 грн. Додаткові витрати на виплату підвищених розмірів пенсій становлять 4 444,11 тис. грн.
З 01.07.2012р. управлінням проведено черговий перерахунок пенсій. Із 40738 одержувачів перерахунок проведено 37293 особам. Середній розмір пенсії після перерахунку становить 1145,64 грн., для категорії працюючих пенсіонерів 1228,27 грн.
З 01.10.2012р. управлінням перераховано пенсійні справи відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік». Перерахунку підлягало 37736 пенсійних справ з 40927 одержувачів пенсій (92,2%), в результаті додаткові витрати на виплату підвищених розмірів пенсій складають 430,06 тис.грн. Середній розмір пенсії після перерахунку станом на 01.10.2012р. становить 1155,04 грн., для категорії працюючих пенсіонерів 1235,23 грн.
З 01.12.2012р. управлінням перераховано 38141 пенсійну справу одержувачів (93,1%), в результаті додаткові витрати на виплату підвищених розмірів пенсій складають 1021,05 тис.грн. Середній розмір пенсії після перерахунку становить 1179,05 грн., для категорії працюючих пенсіонерів 1245,62 грн.
З 01.01.2013р. управлінням перераховано 38251 пенсійна справа одержувачів із загальної кількості 40980 одержувачів пенсій. В результаті перерахунку додаткові витрати на виплату підвищених розмірів пенсій складають 378,22 тис.грн. Середній розмір пенсії після перерахунку станом на 01.01.2013р. становить 1188,07 грн., для категорії працюючих пенсіонерів 1251,03 грн.
Станом на 01.01.2013р. заборгованість по страхових внесках до Фонду складає 2,7 млн.грн., в т.ч. заборгованість платників району 471,6 тис.грн., що становить 17,4% до загальної суми боргу.
Найбільшими боржниками є:
- Підприємство ВК 41 – 140,7 тис.грн.;
- ВАТ «Печеніжинський меблевий комбінат»- 42,6 тис.грн.;
- ДП «Коломийський Ветсанзавод» – 40,5 тис.грн.;
- ВАТ «Отинійське ПМК-150» – 81,3 тис.грн.;
- КП «Коломийське РКП» - 16,8 тис.грн.
Заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску до Фонду складає 2,9 млн.грн., в т. ч. заборгованість платників району – 708,9 тис.грн., що становить 24,2% до загальної суми боргу. Борг економічно-активних платників становить 701,0 тис.грн. (99,0% від загальної суми) та порівняно із початком року зріс на 393,9 тис.грн.
Найбільшими боржниками є:
- ВАТ «Отинійське ПМК-150» – 122,4 тис.грн.;
- КП «Коломийське РКП» - 192,4 тис.грн.;
- ТОВ «Гуцульське подвір’я» - 192,4 тис.грн.;
- КП «Ковалівське» - 57,6 тис.грн.
Заборгованість по відшкодуванню пенсій, призначених на пільгових умовах становить 3,4 млн.грн, з них заборгованість платників району 915,3 тис.грн. (26,7% від загальної суми боргу), в тому числі борг економічно-активних підприємств 446,2 тис.грн. або 48,7%, що більше порівняно з початком року на 78,1 тис.грн.
Найбільшими боржниками є:
- ВАТ «Печеніжинський меблевий комбінат»- 360,6 тис.грн.;
- СТОВ «Злагода» - 124,1 тис.грн.;
- ПСП «Нива» - 74,2 тис.грн.;
- ВАТ «Отинійське ПМК-150» – 134,1 тис.грн.;
- Підприємство - ВК 41 – 17,4 тис.грн.
Крім того, значною залишається заборгованість по підприємствах житлово-комунальної господарства. Так, станом на 01.01.2013р. заборгованість по вказаних платниках району становить 158,5 тис.грн., в т.ч. борг зі сплати єдиного соціального внеску 129,8 тис.грн.
Найбільшими боржниками є:
- КП «Ковалівське» - 69,5 тис.грн.
- КП «Коломийське РКП» - 89,0 тис.грн.
Управлінням Пенсійного фонду України в м.Коломиї та Коломийському районі вживались заходи щодо забезпечення наповнення бюджету, своєчасного фінансування пенсій, допомог та недопущення росту боргів до Фонду. Протягом року погашено заборгованості по платежах до бюджету Фонду в сумі 517,1 тис.грн., в т. ч.:
- економічно-активними підприємствами 482,6 тис.грн., а саме: Виправна колонія №41 – 31,4 тис.грн., виробничо-торгове підприємство «КЛМ» - 17,8 тис.грн., ДП «Коломийський ветсанзавод» - 427,4 тис.грн., ВАТ «ПМК-150» – 1,1 тис.грн.;
- підприємствами житлово-комунального господарства 39,4 тис.грн., а саме: КП «Ковалівське» - 25,0 тис.грн., КП «Коломийське районне комунальне підприємство» - 0,5 тис.грн., КП «Техносервіс» - 13,9 тис.грн.
Доходи населення та заробітна плата
Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників, зайнятих на підприємствах, в установах, організаціях району становить 2009 грн., і перевищила у 1,8 рази рівень мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатної особи (з 1 грудня 2012 року 1134 грн.), та зросла порівняно з відповідним періодом минулого року на 20,0% (середня зарплата відповідного періоду минулого року – 1677 грн.).
Станом на 01.01.2013р. заборгованість із виплати заробітної плати на економічно – активних підприємствах району відсутня.
Ринок праці та зайнятість населення
Середня чисельність населення району склала 100,8 тис. осіб, з них 12,8 тис. осіб, що проживає в селищах міського типу та 88,0 тис. осіб – в сільській місцевості. По району відслідковується збільшення населення на 76 осіб, за рахунок природного скорочення 1 особа та міграційного зростання 77 осіб.
Послугами міськрайонного центру зайнятості впродовж 2012 року скористалося 3858 осіб, що на 52 особи більше проти аналогічного періоду минулого року (3806 осіб у 2011 році). Станом на 01.01.2013р. на обліку перебувало – 799 осіб, з них безробітних 774 особи.
За 2012 рік в районі працевлаштовано 2286 осіб, що на 137 більше проти минулого року (2149 осіб у 2011 році). Створено 1071 робоче місце, що складає 104,0% до плану на 2012 рік (1030 робочих місць), за рахунок фізичних осіб підприємців та промислових підприємств: ДП «Коломийське лісове господарство», ТОВ «Джерело», ПАФ «Вільна Україна», ТОВ АПФ«Левада», ТОВ «Коломиябудінвестсервіс», ПП «Фабрика дитячих меблів», ПСВТПФ «КВІЛТ», відділ освіти райдержадміністрації, Коломийський районний реабілітаційний центр для дітей інвалідів та інші.
Рівень зареєстрованого безробіття по району зріс на 0,18% в порівнянні з 2011 роком, у зв’язку із збільшенням кількості вивільнюваних працівників та складає 1,28%. Навантаження на одне вільне робоче місце складає 38 осіб.
На громадські роботи з початку року направлено 1038 осіб, що на 110 осіб більше аналогічного періоду минулого року (928 осіб у 2011 році). На обліку перебувала 71 особа-інвалід, з яких працевлаштовано 45 осіб.
Надано одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 17 особам.
Витрати Фонду соціального страхування на випадок безробіття щодо забезпечення зайнятості населення за 2012 рік склали 16,6 млн.грн.
Значна увага приділялась розвитку освіти, медицини, культури та спорту.
Освіта сьогодні модернізується і удосконалюється згідно з потребами громадян, щоб відповідати запитам сьогодення.
У районі успішно виконується Програма розвитку освіти Коломийського району на 2008-2015 роки, яка включає в себе ряд підпрограм.
Значна увага приділялась розвитку дошкільної освіти. На даний час у районі діє 34 дошкільні навчальні заклади, де виховується 1997 дітей. До десяти відкритих дошкільних навчальних закладів у двох попередніх роках у 2012 додалося ще три садочки.
У вересні 2012 року відкрито Лісківський навчально-виховний комплекс, вартість робіт 204,5 тис.грн.
У жовтні 2012 року відкрито Іванівецький навчально-виховний комплекс, на що витрачено 1 299,8 тис.грн.
За рахунок реконструкції частини приміщення Гвіздецької ЗОШ І-ІІІ ст. покращено умови перебування 4 груп дітей дошкільного навчального закладу в селищі Гвіздець (до моменту завершення будівництва дитячого садка на 280 місць) на що використано кошти районного бюджету в сумі 230,8 тис.грн.
Виконано роботи у 2012 році по:
- реконструкції приміщення котельні школи під дошкільний навчальний заклад в с.Шепарівці в місцевому бюджеті передбачено 377,5 тис.грн., з яких станом на 01.01.2013р. освоєно 202,9 тис.грн.;
- капітальному ремонту приміщення дитячого садка в селі Джурків в місцевому бюджеті передбачено - 355,9 тис.грн., з яких станом на 01.01.2013р. освоєно 312,1 тис.грн.
- реконструкції старого приміщення школи під дитячий садок в с.Лісний Хлібичин у 2012 році передбачено 3,0 тис.грн., в тому числі з державного бюджету передбачено 2,9 млн.грн., співфінансування з обласного бюджету 100,0 тис.грн. та з районного бюджету 44,3 тис.грн., з яких станом на 01.01.2013р. освоєно 1,8 млн.грн. (розпорядник коштів головне управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації).
Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво дитячого садка на 60 дітей в селі Сопів на суму 43,1 тис.грн.
В бюджетах органів місцевого самоврядування району передбачалися кошти на:
- капітальний ремонт спортивного залу дитячого садка «Колосок» в с.Підгайчики – 70,3 тис.грн., з яких освоєно 21,3 тис.грн.;
- реконструкцію частини приміщення школи під дошкільний навчальний заклад в с.Молодятин – 100,0 тис.грн., з яких освоєно 87,4 тис.грн.;
- реконструкцію нежитлового приміщення під дитячий садок в с.Великий Ключів – 110,4 тис.грн., з яких освоєно 13,4 тис.грн.;
- будівництво дитячого садка в с.Королівка – 111,7 тис.грн., з яких освоєно 20,1 тис.грн.
- будівництво дитячого садка в с. Сопів – 208,1 тис.грн., з яких освоєно 23,4 тис.грн.
У вересні 2012 року відкрито Пилипівський навчально-виховний комплекс (роботи велися «народним методом»), вартість матеріалів становила 298,2 тис.грн. (кошторисна вартість 990,0 тис.грн.).
У цьому році розпочато роботи по добудові блоку №2 школи в с.П’ядики (кошторисна вартість 14,5 млн. грн.), на проведення яких у 2012 році передбачено кошти в сумі 2,2 млн.грн., з них державний бюджет – 2,0 млн.грн., районний бюджет – 206,0 тис.грн., 106,0 тис.грн. з яких передано як субвенцію сільським бюджетом. Станом на 01.01.2013р. освоєно 1,7 млн.грн. (на першому поверсі завершено роботи по кладці цегляних стін, завершуються роботи по перекриттю першого поверху панелями, проводяться роботи по кладці цегляних стін ІІ поверху будівлі).
Проведено конкурсні торги на закупівлю робіт з будівництва школи на 280 учнівських місць в с.Угорники кошторисною вартістю 15,7 млн. грн. На виконання робіт у 2012 році передбачено 550,4 тис.грн., з них державний бюджет - 370,4 тис.грн., співфінансування з обласного бюджету - 150,0 тис.грн. та районного бюджету – 30,0 тис.грн. Станом на 01.01.2013р. освоєно тільки кошти державного бюджету в сумі 204,1 тис.грн. У 2012 році завершено роботи по перекриттю нульового циклу фундаменту (розпорядник коштів головне управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації).
На виконання доручення Прем’єр-Міністра України М. Я. Азарова щодо забезпечення всіх шкіл внутрішніми санвузлами, у звітному році влаштовано внутрішні санвузли у Великокам’янській, Воскресинцівській, Раківчицькій, Сопівській ЗОШ І-ІІІ ст., Грабицькій, Голосківській, Шепарівцівській ЗОШ І-ІІ ст., Замулинецькому НВК (філія с.Семаківці), виконано робіт на суму 476 тис.грн.
В результаті впровадження ІІ обласного конкурсу проектів місцевого самоврядування «Створення якісних санітарно – гігієнічних умов в школі – запорука збереження здоров’я школярів» проведено роботи з влаштування внутрішніх санвузлів і зовнішньої каналізації Великоключівської ЗОШ І-ІІІ ст. (виконано робіт на 127,9 тис.грн.) та роботи по ремонту внутрішніх санвузлів Торговицької ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 65,0 тис.грн.
По проектах бюджетної сфери за рахунок цільових екологічних інвестицій (Кіотський протокол) спрямованих на зменшення обсягу викидів парникових газів в закладах освіти району проводяться роботи по заміні вікон на енергозберігаючі металопластикові та утеплення фасадів, в наступних навчальних закладах:
1. Іванівецька ЗОШ І-ІІІ ст., вартість робіт – 1,0 млн.грн.; (замінено 58 вікон площею 256м2, завершено роботи з обробки відкосів, утеплення та оздоблення фасаду площею 1270м2);
2. Товмачицька ЗОШ І-ІІІ ст., вартість робіт – 1,0 млн.грн. (замінено 61 вікно площею 220м2, завершено роботи по утепленню та оздобленню фасаду площею 1200м2);
3. Турківська ЗОШ І-ІІІ ст., вартість робіт – 3,1 млн.грн. (замінено 190 вікон площею 934м2, виконано в середньому на 65,8% утеплення та оздоблення фасаду площею 3380м2);
4. Підгайчиківська ЗОШ І-ІІІст., вартість робіт – 2,0 млн.грн. (замінено 145 вікон площею 627м2, виконано в середньому на 63,3% утеплення та оздоблення фасаду площею 2045м2);
5. Отинійська ЗОШ І-ІІІ ст., вартість робіт – 3,9 млн.грн. (замінено 360 вікон площею 560м2, виконано в середньому на 29,6% утеплення та оздоблення фасаду площею 4995м2);
6. Ковалівська ЗОШ І-ІІІ ст., вартість робіт - 988,2 тис.грн. (замінено 74 вікна площею 288м2, завершено роботи з обробки відкосів, утеплення та оздоблення фасаду площею 1250м2);
7. П’ядицька ЗОШ І-ІІІ ст., вартість робіт – 1,7 млн.грн. (замінено 80 вікон площею 288м2, завершено роботи з обробки відкосів, утеплення та оздоблення фасаду площею 2150м2);
8. Мишинська ЗОШ І-ІІ ст., вартість робіт – 2,1 млн.грн. (замінено 113 вікна площею 460м2, завершено роботи з обробки відкосів, утеплення та оздоблення фасаду площею 2461м2).
Всього по перелічених вище закладах освіти: вартість робіт – 15 956,0 тис.грн. (замінено 1081 вікно площею 3 633м2 ).
Додатково подано кошторисну документацію в головне управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації на проведення робіт у 2013 році по Кіотському протоколу в наступних бюджетних закладах:
- Печеніжинська ЗОШ І-ІІІ ст. вартість робіт -7 106,466 тис.грн.;
- Коршівська ЗОШ І-ІІІ ст. вартість робіт -7 407,306 тис.грн.;
- Великокам’янська ЗОШ І-ІІІ ст. вартість робіт –5 404,603 тис.грн.;
- Гвіздецька ЗОШ І-ІІІ ст. вартість робіт – 14 310,066 тис.грн.;
- Нижньовербізька ЗОШ І-ІІІ ст. вартість робіт – 7 792,862 тис.грн.;
- Шепарівцівська ЗОШ І-ІІ ст. вартість робіт – 4 474,030 тис.грн.
та Коломийській дитячій лікарні, вартість робіт – 5 126,0 тис.грн.
ВСЬОГО: 51,6 млн.грн.
У жовтні 2012 року відповідно до Програми уряду Японії КУСАНОНЕ у дев’яти освітніх закладах району: Струпківському, Печеніжинському, Торговицькому дошкільних навчальних закладах, Слобідському навчально-виховному комплексі, Коломийській ДЮСШ (с.Корнич), Закрівецькій ЗОШ Іст., Спаській ЗОШ І-ІІ ст., Сопівській та Торговицькій ЗОШ І-ІІІ ст. проведено заміну 417 вікон площею 1 365 м2 вартістю робіт майже 1 мільйон гривень.
Проведено капітальні ремонти фасаду Ганнівської ЗОШ І ст. - 20,0 тис.грн., спортзалу в Сопівській ЗОШ І-ІІІ ст. – 7,9 тис.грн., каналізації Великоключівської ЗОШ І-ІІІ ст. – 9,3 тис.грн.
Проведено реконструкцію системи опалення Малоключівської і Дебеславцівської ЗОШ І-ІІ ст. та Замулинецького навчально-виховного комплексу (філії с. Семаківці), робіт виконано на загальну суму 359,3 тис.грн.
Багато зроблено для зміцнення спортивної бази шкіл. Для удосконалення і покращення занять спортом у Спаському навчально-виховному закладі побудовано модульний спортивний зал. У цьому році відкрито майданчики із синтетичним покриттям на базі Ковалівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Угорницької ЗОШ І-ІІ ст.
Медицина
Протягом останніх років у районі реалізовувались заходи щодо подальшого покращення якості надання медичної допомоги населенню, зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, передбачених державними, регіональними програмами з питань охорони здоров’я.
За рахунок субвенцій з державного бюджету продовжується будівництво поліклініки в місті Коломиї на 850 відвідувань за зміну. На продовження робіт у 2012 році передбачалося з державного бюджету 15,4 млн.грн., з яких станом на 01.01.2013р. освоєно 10,4 млн.грн.
Відкрито клініко-діагностичну лабораторію Коломийської центральної районної лікарні, на виконання робіт за період з 2009 по 2012 роки витрачено коштів в сумі 4,8 млн.грн. (державний бюджет 4,1млн.грн., обласний бюджет 623,0 тис.грн., районний бюджет 46,0 тис.грн., інші кошти 22,8 тис.грн.). Придбано медичне обладнання на суму 299,4 тис.грн. (кошти обласного бюджету) та комплекти меблів на суму 147,8 тис.грн. (кошти районного бюджету).
В дитячій лікарні у серпні 2012 року після капітального ремонту відкрито рентгенкабінет, робіт виконано на суму 117,0 тис.грн. (кошти районного бюджету), встановлено сучасний рентгенапарат та рентгенографічну систему вартістю 814,0 тис.грн. (кошти державного бюджету).
Замінено вікна і зовнішні двері, проведено водопостачання, водовідведення, опалення, ремонт фасаду, встановлено санвузол, перекрито дах в амбулаторії загальної практики та сімейної медицини с.Турка на суму 214,5 тис.грн.
В районі є досвід залучення інвестицій через міжнародні фінансові організації, міжнародну технічну допомогу. У 2012 році по проекту Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2», із 4 громад відібраних для реалізації проекту, у 2 громадах проект передбачав проведення капітального ремонту приміщень амбулаторій загальної практики та сімейної медицини:
1. Дебеславцівська сільська громада (капітальний ремонт приміщення амбулаторії загальної практики та сімейної медицини с. Залуччя, кошторисна вартість проекту – 160,384 тис.грн.). По проекту вимуровано дві кімнати, встановлено вікна, замінено двері, демонтовано і встановлено підлогу, проведено ремонт фасаду, перекрито дах. За додаткові кошти бюджету в сумі 6,0 тис.грн. встановлено огорожу.
2. Матеївецька сільська громада (капітальний ремонт приміщення амбулаторії загальної практики та сімейної медицини с. Перерив, кошторисна вартість проекту – 161,730 тис.грн.). Про проекту проведено заміну вікон та дверей, підведено воду та каналізацію, облицьовано вагонкою стіни та стелю в коридорі. За додаткові кошти встановлено огорожу, ламіновано підлогу та придбано комплект меблів та м’який інвентар на суму 14,0 тис.грн.
У жовтні звітного року громади сіл Перерив та Залуччя отримали сертифікати ПРООН про завершення проекту на об’єктах.
Замінено вікна в амбулаторії загальної практики та сімейної медицини с. Велика Кам’янка на суму 26,7 тис.грн., у фельдшерсько-акушерських пунктах сіл Джурків (7,9 тис.грн.), Матеївці (30,0тис.грн.), Королівка (8,3 тис.грн.), Нижня Велесниця (19,0 тис.грн.), Молодилів (5,7 тис.грн.), Лісна Слобідка (6,0 тис.грн. ) на загальну суму 77,0 тис.грн., та в Печеніжинській міській поліклініці (замінено вікна і двері на суму 13,0 тис.грн. та проведено поточний ремонт на суму 27,0 тис.грн.). Замінено вінка в пологовому будинку на суму 16,5 тис.грн.
Завершено роботи по встановленню централізованого газового опалення фельдшерсько-акушерського пункту с. Малий Ключів, виконано робіт на суму 30,0 тис.грн.
Облаштовано вагонкою бічні зовнішні стіни приміщення фельдшерсько-акушерського пункту с.Корнич на суму 15,0 тис.грн.
В Отинійській районній лікарні перекрито дах на суму 150,0 тис.грн. та відремонтовано педіатричне відділення вартістю 90,0 тис.грн., проведено заміну 30 вікон на суму 70,0 тис.грн. (благодійні кошти).
Проведено заміну системи опалення в приміщенні амбулаторії загальної практики-сімейної медицини с. Коршів на суму 30,0 тис.грн. та виготовляється проектно-кошторисна документація на будівництво приміщення нової амбулаторії в цьому селі на суму 70,0 тис.грн.
У вересні 2012 року в приміщенні будинку культури с. Малий Гвіздець, який збудовано методом народної будови, відкрито фельдшерсько-акушерський пункт.
Проводиться капітальний ремонт в терапевтичному корпусі центральної районної лікарні (освоєно коштів станом на 01.01.2013р. на суму 471,3 тис.грн.).
За сприяння голови райдержадміністрації М.М. Негрича для потреб центральної районної лікарні отримано благодійну допомогу з Німеччини: реанімобіль МЕРСЕДЕС 609, ліжка лікарняні – 90 шт., тумбочки – 60 шт., матраци – 42 шт., опорно-ходові пристрої – 48 шт., крісла – 22 шт., апарат ЕКГ, апарат ШВЛ для немовлят, інкубатори – 4 шт. та інший медичний інвентар.
У звітному періоді отримано благодійну допомогу для амбулаторій загальної практики та сімейної медицини і фельдшерсько-акушерських пунктів (халати, простині, рушники) на суму 28,7 тис.грн. та медикаментів на суму 18,7 тис.грн., для фельдшерсько-акушерського пункту с. малий Гвіздець придбано медичні меблі на суму 10,0 тис.грн., для центральної районної лікарні два системні апарати для гемодіалізу на суму 200,0 тис.грн., для дитячої лікарні автоклав на суму 25,0 тис.грн., 4 холодильники та пральну машину для клінічної лабораторії на суму 9,8 тис.грн., стерилізатор повітряний для центральної районної лікарні на суму 9,8 тис.грн., для Гвіздецької районної лікарні бінокулярний мікроскоп вартістю 3,0 тис.грн., а також придбано медичне обладнання для амбулаторій загальної практики та сімейної медицини сіл Виноград та Струпків на суму 24,6 тис.грн. придбано фотометри для для амбулаторій загальної практики та сімейної медицини сіл раківчик, Залуччя, П’ядики, Перерив, Турка на суму 42,9 тис.грн.
Виділено субвенцію з обласного бюджету та придбано автомобілі для амбулаторій загальної практики та сімейної медицини сіл Лісний Хлібичин та Товмачик (Нива-Kombi) на суму 198,0 тис.грн.
Культура
В районі функціонує 74 клубні заклади, 76 бібліотек-філій, 6 шкіл естетичного виховання, 35 «народних» колективів, з них 4 «зразкові», 2 муніципальні оркестри, 5 громадських музеїв та 2 музеї обласного підпорядкування.
У 2012 році проводились заходи до всіх знаменних та пам`ятних дат, державних та релігійних свят: Дня Соборності та Свободи України, битви під Крутами, Дня захисника Вітчизни, 198 річниці з дня народження Т. Г. Шевченка, 25 річниці заснування організації ветеранів України, 67 річниці депортації етнічних українців, 65 річниці операції «Вісла», 26 річниці Чорнобильської трагедії, Міжнародного дня захисту дітей, Дня Героїв, Дня журналістики, Дня медичного працівника, Дня Конституції України, Дня працівників податкової служби, Івана Купала, Дня молоді (в рамках відзначення 555 річниці першої писемної згадки про с. Підгайчики), Дня Державного Прапора, 21 річниці незалежності України, Дня підприємця, Дня рятувальника, 70 річниці створення УПА, Міжнародного дня рідної мови, Всесвітнього дня поезії, Дня працівників соціальної сфери, Дня працівників сільського господарства.
З успіхом пройшли ХІІІ Міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль «Коломийка» в с. Королівка, ІІІ відкритий обласний фестиваль «Медовий Спас у Коломиї», V обласний літературно-мистецький фестиваль ім. К. Цісик в с. Ліски, VІІ районний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Сопівські соловейки» в с. Сопів; відкрито персональну виставку сакрального мистецтва О. Козяк.
Мистецькі колективи району виїжджали з концертною програмою «Коломийщина з концертом на Буковині» в м. Чернівці (центр митців Буковини). Аматори сіл Отинія, Мишин, Турка, Лісний Хлібичин, Воскресинці, Ковалівка, Загайпіль, Джурків виїжджали з обмінними концертами в села району та області.
Для покращення матеріально-технічної бази закладів культури впродовж року виконано наступне:
За підсумками І обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 24 травня 2012 року відкрито стаціонарну сцену в селі Спас Долішнє.
21 вересня 2012 року відбулося урочисте відкриття нового приміщення Народного дому села Малий Гвіздець збудованого за ініціативи громади та підтримки районної державної адміністрації, в якому розмістились сільська бібліотека з комп’ютерами підключеними до Інтернету, фельдшерсько-акушерський пункт, спортивно-оздоровчий зал, який у перспективі має стати ще й хореографічним, музейна кімната, актовий зал на 200 посадочних місць, приміщення шахового клубу. На придбання будівельних матеріалів з районного бюджету було виділено 400 тисяч грн. та 170 тисяч грн. з сільського бюджету. За виконані роботи, перевезення матеріалів, з бюджетів не заплачено ні копійки. Всі роботи проведені силами громади. (Кошторисна вартість будівництва 1,5 млн.грн.).
Завдяки зусиллями громади та влади у жовтні 2012 року після капітального ремонту відкрито будинок культури в селі Лісна Слобідка на виконання робіт витрачено 100,6 тис.грн.
Відкрито після капітального ремонту Нижньовербізьку школу мистецтв, на що витрачено 242,3 тис.грн.
Проведено ремонтні роботи закладів культури: селища Отинія (158,7 тис.грн.), сіл Малий Ключів (7,8 тис.грн.), Мала Кам’янка (3,4 тис.грн.), Королівка (15,4 тис.грн.), Молодилів (1,8 тис.грн.), Остапківці (35,9 тис.грн.), Пилипи (55,1 тис.грн.), Старий Гвіздець (40,6 тис.грн.), Перерив (85,3 тис.грн.), Корнич (108,4 тис.грн.), Годи-Добровідка (13,6 тис.грн.), Залуччя (12,7 тис.грн.), Ценява (15,5 тис.грн.).
Проведено перекриття та обшивку фасаду фальш брусом, підсилено фундамент народного дому в селі Спас Горішній на суму 119,0 тис.грн. Перекрито дах, встановлено ринви, замінено вікна в клубі і бібліотеці с.Загайпіль на суму 99,9 тис.грн. Перекрито дах, замінено віконні блоки клубу і бібліотеки в с.Ворона на суму 101,2 тис.грн. Перекрито дах клубу с.Іванівці на суму 28,1 тис.грн. Перекрито дах будинку культури с.Раківчик на суму 258,8 тис.грн. Проведено частковий ремонт даху будинку культури с.Княждвір на суму 11,0 тис.грн. Проведено роботи по перекриттю даху будинку культури с.Велика Кам’янка на суму 106,8 тис.грн. Проведено заміну вікон та дверей, перекрито дах народного дому і бібліотеки с.Мишин на суму 54,5 тис.грн.
Відкрито хореографічний зал в Нижньовербізькому дошкільному навчальному закладі «Веселка», на що витрачено 72,6 тис.грн.
Аматори закладів культури району систематично виїжджають з благодійними концертами в геріатричні пансіонати та школи-інтернати району.
Розвиток фізичної культури та спорту
В районі функціонують фізкультурно-оздоровчий спортивний комплекс «Прикарпаття», фізкультурно-спортивні товариства «Колос» і «Спартак», ДЮСШ відділу освіти районної державної адміністрації та ДЮСШ ФСТ «Колос», федерація футболу.
У 2012 році значно покращено матеріальну базу спорту для занять:
· на базі Угорницької ЗОШ І-ІІ ст. та Ковалівської ЗОШ І-ІІІ ст. збудовано спортивні майданчики із синтетичним покриттям. На даний час в районі функціонує десять таких майданчиків;
· проведено ремонт стадіонів із заміною трибун та оснащенням роздягалень в селах Підгайчики і Струпків;
· зроблено основи під універсальні майданчики із синтетичним покриттям в селах Велика Кам’янка, Матеївці і селищі Печеніжин;
· будуються основи під універсальні майданчики із синтетичним покриттям у селах Воскресинці, Дебеславці;
· капітально відремонтовані спортивні зали в смт. Печеніжин та с.Раківчик;
· побудована баскетбольна площадка в селі Закрівці;
· замінено підлоги у спортивних залах Сопівської ЗОШ І-ІІІ ст., Голосківської ЗОШ І-ІІ ст. та спортивній кімнаті Угорницької ЗОШ І-ІІ ст.;
· триває будівництво стадіонів в селищі Печеніжин та селі Воскресинці;
· зроблено поточний ремонт приміщень ДЮСШ в селах Корнич, Підгайчики, Турка;
· проведено ремонт підлоги в залі ФОСК «Прикарпаття».
Малокам’янською сільською радою виграно обласний конкурс на покращення фізкультурно-спортивної бази села, що дасть можливість у 2013 році залучити з обласного бюджету 75 тис. грн.
На запрошення голови райдержадміністрації Негрича М.М. Коломийщину відвідав Президент федерації футболу України А.Д. Коньков. Результатом зустрічі є прийняття рішення про розміщення дитячої футбольної школи в с. Турка Коломийського району.
Захист прав дітей
На обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 157 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (111 позбавлених батьківського піклування, 46 дітей-сиріт). Із загальної кількості 115 - дітей перебуває під опікою, 28 - перебуває в закладах державного забезпечення, 8 - в прийомних сім’ях, 3 - в притулку, 3 - в сім’ї родичів знайомих. На обліку з усиновлення перебуває 35 дітей.
Протягом 2012 року на первинний облік взято 21 дитину-сироту та дитину позбавлену батьківського піклування, з них: 11 дітей влаштовано під сімейні форми виховання: опіку, піклування, 1 дитину усиновлено, 6 - в заклади державного забезпечення, 3 - в заклади охорони здоров’я.
З метою популяризації сімейних форм виховання службою у справах дітей райдержадміністрації проводиться відповідна робота. Інформація про порядок усиновлення, призначення опіки, піклування, створення прийомних сімей висвітлюється в засобах масової інформації. В районі функціонує чотири прийомні сім’ї, на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває два подружжя – кандидати на усиновлення дитини.
Забезпечується захист прав дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, проводяться профілактичні заходи з метою попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, а також вживаються заходи щодо соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. З метою координації спільних дій стосовно захисту прав дітей 30 березня 2012 року проведена методична нарада спільно з правоохоронними органами, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділенням кримінальної міліції у справах дітей в Івано-Франківській області, кримінально-виконавчою інспекцією, відділами освіти, у справах молоді та спорту, управлінням праці та соціального захисту райдержадміністрації, сільських, селищних голів, директорів шкіл за участю опікунів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На нараді розглянуто питання забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, право дітей на отримання державних коштів, які належать їм згідно чинного законодавства, про збереження житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
За 2012 рік обстежено 92 сім’ї та вилучено 13 дітей, яких влаштовано в заклади державного забезпечення, де вони перебувають у зв’язку із тим, що батькам надано термін покращити матеріально-побутові умови проживання дітей і змінити спосіб життя. Двоє дітей вилучено в батьків та влаштовано в заклад охорони здоров’я через побиття дітей вітчимом, мати дітей попереджена на засіданні комісії райдержадміністрації з питань захисту прав дитини.
На обліку перебуває 15 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, з батьками цих дітей проводиться відповідна профілактична робота. В результаті проведеної роботи три сім’ї, де проживає 11 дітей, покращили матеріально-побутові умови проживання та належно виконують свої батьківські обов’язки.
Проведено 24 засідання Комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто питання, що стосуються захисту прав дітей.
Відповідно до «Районної цільової програми соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, профілактики бездоглядності та безпритульності серед неповнолітніх до 2016 року», придбано житловий будинок та земельну ділянку в селищі Печеніжин трьом сестрам сиротам Юрійчук, на що витрачено 148,13 тис.грн.
Службою у справах дітей Коломийської райдержадміністрації забезпечується контроль за виконанням рішень щодо захисту житлових та майнових прав дітей, встановлення опіки над майном дітей.
Відповідно до статей 12 та 32 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» службою у справах дітей райдержадміністрації вживаються заходи щодо оформлення спадкових прав дітей та передачу житла чи його частини у власність.
Відповідно до п. 37 постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини» в особових справах дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є довідки про призначення пенсії за втратою годувальника, копії ощадних книжок або договори на відкриття особових рахунків в установах банків.
Згідно ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства» та п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 №226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» службою у справах дітей райдержадміністрації забезпечено дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах, єдиними квитками, які дають право на безоплатне відвідування кінотеатрів, музеїв, спортивних споруд, безоплатний проїзд у громадському транспорті.
Відповідно до п. 8 «Порядку ведення особової справи дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування», затвердженого наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 18.11.2008р. №459 копії обліково-статистичних карток із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли повноліття, службою у справах дітей передаються в центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для їх обліку та соціального супроводу.
Ведеться робота в ЄІАС «Діти», де занесена інформація про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Виконано вимоги до функціонування ЄІАС «Діти», виділено окреме приміщення, встановлено сигналізацію, пристрій опечатування.
Діти-сироти та позбавлені батьківського піклування отримували подарунки, продуктові набори до релігійних та державних свят. Плідною є співпраця з благодійним фондом «Карітас»: до всіх релігійних свят діти та сім’ї пільгової категорії отримують різні види благодійних допомог.
Оздоровлення
Охоплено послугами з оздоровлення та відпочинку 7 337 (61,7%) дітей Коломийського району віком від 7 до 17 років. Із запланованих дітей пільгових категорій шкільного віку забезпечили оздоровчими та відпочинковими послугами у 2012 році:
- 89 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування (100%);
- 1853 дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей (77,2%);
- 117 дітей-інвалідів (35,6%);
- 45 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (100%);
- 107 дітей, які перебувають на диспансерному обліку (5,5%);
- 360 талановитих та обдарованих дітей (96%);
- 4758 дітей працівників агропромислового комплексу та працівників соціальної сфери села (71,1%).
Фінансове забезпечення оздоровчої кампанії 2012 року склало 676,3 тис.грн. із них:
· відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації використано на оздоровлення дітей 140,0 тис. грн.;
· відділом освіти райдержадміністрації – 420,0 тис. грн.;
· управлінням агропромислового комплексу райдержадміністрації – 41,3 тис.грн.;
· позабюджетні кошти Коломийської міської виконавчої дирекції обласного відділення Івано-Франківського фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 75,0 тис. грн.
Протягом 2012 року відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації направлено на оздоровлення:
· за кошти обласного і державного бюджету:
52 дитини пільгових категорій в МДЦ «Артек»;
22 дітей в УДЦ «Молода гвардія».
· за кошти обласного бюджету:
19 дітей в м. Скадовськ ДОТ «Романтик»;
20 дітей в І заїзд с. Слобода ЛОК «Прикарпатські зорі»;
30 дітей в м. Косів ДЗСТ «Карпатські зорі»;
30 дітей в селище Верховина ДЗСТ «Верховина».
· за кошти районного бюджету:
21 дитину в м. Феодосія МТЛК «Сфера»;
25 дітей в ІІІ заїзд с. Слобода ЛОК «Прикарпатські зорі»;
31 дитину в ІV заїзд с. Слобода ЛОК «Прикарпатські зорі».
На належному рівні було організовано літній відпочинок учнів. На території району функціонувало 51 пришкільна відпочинкова зміна та 3 профільні табори, в яких оздоровилося та відпочило 6851 дитина, з них: на базі Корницької РДЮСШ працював табір спортивного спрямування, де оздоровилось 120 учнів, на базі Турківської ЗОШ І-IIIст. - табір лідерів учнівського самоврядування - 35 учнів та наметове містечко у с.Слобода - 90 учнів. У туристичних походах та екскурсіях оздоровлено 500 дітей. За весь літній період різними видами оздоровлення охоплено 63,5% дітей шкільного віку.
На контролі відділу у справах молоді та спорту є організація оздоровлення вихованців інтернатних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Коломийською міською виконавчою дирекцією обласного відділення Івано-Франківського фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності направлено на оздоровлення у стаціонарні табори 95 дітей.
Під час оздоровлення дітей відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації спільно з Коломийським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді проводилась інформаційна компанія «Зупинимо насильство разом».
Сімейна та гендерна політика
Відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації протягом 2012 року надіслано до головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації 87 нагородних листів з документами для подальшого клопотання у присвоєнні почесного звання України «Мати-героїня».
Протягом 2012 року присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» 255 багатодітним матерям Коломийського району (в 2011 році було присвоєно 106 багатодітним матерям).
В управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації перебувають на персоніфікованому обліку пільгових категорій громадян та внесені в базу даних ЄДАРП 938 багатодітних сімей та 2916 дітей з багатодітних сімей.
Коломийською районною державною адміністрацією виписано та видано посвідчень батьків багатодітної сім’ї – 1132, дітей з багатодітної сім’ї – 2435 (віком від 6 до 18 років), з них у 2012 році посвідчень батьків багатодітної сім’ї – 146, дітей з багатодітної сім’ї – 312.
Відділом у справах молоді та спорту постійно проводиться робота по роз’ясненню громадянам щодо права на пільги при наявності посвідчень.