Право дитини на сім’ю

08.10.2019
Право дитини на сім’ю

Право дитини на сім’ю прописане всіма законами. І це не лише законодавча норма, а й закон природи. Тільки в сім’ї дитина пізнає любов, почуває себе щасливою, вчиться будувати власну сім’ю, адже батьки не тільки дають їй життя, а й відповідають за догляд та виховання, передають досвід поколінь, прищеплюють моральні цінності та духовність, задовольняють щоденні потреби. Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але, коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. В Україні існують такі форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка (піклування), патронатні сім’ї, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

У Коломийському районі успішно функціонує дитячий будинок сімейного типу сім’ї Сіщуків, що в с. Корнич, у якому виховуються 6 дітей, позбавлених батьківського піклування. 07.10.2019 р. здійснено черговий візит до даної сім’ї провідним фахівцем із соціальної роботи Коломийського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ласійчук Наталією Миколаївною та завідувачем сектору з питань усиновлення, опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей Коломийської райдержадміністрації Дідик Лілією Петрівною.

В родині панує взаєморозуміння та повага, батьки-вихователі багато уваги приділяють розвитку дітей-вихованців, спілкуванню з ними. Між біологічними дітьми та дітьми-вихованцями налагоджено безконфліктне спілкування. Під час розмови прийомні діти поділилися мріями щодо відпочинку, оздоровлення, проведення змістовного дозвілля протягом осінніх канікул та вибору майбутньої професії. Також діти розповіли про покращення успішності в школі, про свої захоплення та досягнення. Старші школярі допомагають у виконанні домашніх завдань молодшим, читають разом книги, грають в ігри, допомагають у вільний час прийомним батькам, активно відпочивають на природі. Життя у новій сім’ї цікаве, активне, сповнене радості, любові та поваги один до одного.

Поділитися: