Коломийським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з бібліотекою села Загайпіль проведено захід "Захисти себе"

08.04.2014

Коломийським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з бібліотекою села Загайпіль проведено захід, основна мета якого – навчити населення захистити себе від торгівлі людьми.

Ця проблема є доволі актуальною, оскільки через важке економічне становище люди масово шукають роботи за кордоном. Хоча слід зауважити, щоб від торгівлі людьми можна постраждати і на Україні. Це, наприклад, може бути важка фізична праця, здебільшого чоловіча, за яку платять копійки або і зовсім не розраховуються за виконану роботу. З огляду на основні проблеми цієї теми захід включав себе такі блоки як:

- торгівля людьми, факти та основні складові;

- людина як товар – актуальна проблема для України;

- 5 причин чому люди їдуть на заробітки за кордон;

- методи вербування або як не попасти на гачок;

- поради для тих, хто все ж таки вирішив поїхати за кордон;

- як поводитися у випадку попадання у рабство.

Всі охочі могли долучитися і до обговорення теми після заходу. Так, чи знає пересічна людина, що торгівля людьми є третім найприбутковішим бізнесом у світі (попереду лише торгівля наркотиками та зброєю), а Україна – одна з найбільших постачальників товару для торгівлі людьми у світі. Також не кожен підозрює й те, що у 70 % випадків сексуального рабства, вербувальником є особа жіночої статі (сусідка, знайома, подруга або родичка). Найбільш ризикують потрапити у рабство діти та молоді жінки які навчалися в інтернатах, дівчата з неблагополучних сімей (алкоголізм, насильство в сім'ї), незаміжні жінки та одинокі матері. А особливою групою ризику є дівчата та молоді жінки з сільських районів.

Для недопущення потрапляння до рук торговців людьми усім присутнім також було роздано «памятки про торгівлю людьми», де подано поради для тих, хто вирішили шукати кращої долі за кордоном. Пропоную ознайомитися з ними.

1) Закордонний паспорт, візу та проїзні документи оформляйте й сплачуйте за ці послуги особисто. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами.

2) Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

- різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;

- туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу;

- оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп’ютерній мережі інтернет. Не реагуйте на рекламу фірми, яка не відповідає вимогам законодавства (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав);

- незнайомих осіб, часом навіть Ваших родичів, знайомих, друзів або колег по роботі чи навчанню.

3) Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі чи шлюби не ведіть наодинці з агентом. Запросіть із собою взяти участь у переговорах свою довірену особу ( це може бути хтось із Ваших близьких). З’ясуйте, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію Ви можете перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном (044) 289-50-97 з 17.00 до 18.00 год. з понеділка по четвер, з 17.00 до 17.45 год. у п’ятницю або на інтернет-сайті www. minpraci.qov.ua.

4) З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт), складений зрозумілою для Вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас. Не здійснюйте оплат за посередництво в працевлаштуванні.

5) Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування треба отримати трудову візу.

Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може закінчитися для Вас нелегальним становищем, експлуатацією, ув’язненням та принизливою депортацією.

6) Термін перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам послуги щодо продовження цього терміну.

7) За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

8) Залишіть рідним чи близьким копії свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних квитків та свою нещодавно зроблену фотографію, а також номери телефонів роботодавця, знайомих за кордоном, посольства ( консульства) України та свої номер телефону й адресу, де Ви збираєтесь зупинитися.

9) Тримайте при собі також копії національного та закордонного паспортів. В разі необхідності, це спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

10) Якщо Ви опинилися за межами України в скрутному становищі, звертайтеся по допомогу до посольства (консульства) України, яке представлене в цій країні, або до Міністерства закордонних справ України за телефонами (38 044) 238-15-50. Ви також можете звернутися до громадських та благодійних організацій з проханням надати Вам допомогу.

Більше інформації можна отримати за телефонами організацій:

8-800-500-22-55 – національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

8-800-505-50-10 – Всеукраїнська гаряча лінія центрів консульту-вання мігрантів (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні)

527 – безкоштовно з номерів life:), Київстар та МТС

На завершення хочеться додати, що саме через легковажність та недостатню поінформованість про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях. Саме на мінімізацію та недопущення таких ситуацій і був спрямований захід.

Усіх, хто не зміг відвідати захід, але хоче більше дізнатися те, як захистити себе від торгівлі людьми запрошуємо у Коломийський РЦСССДМ, який знаходиться за адресою: м. Коломия, вул. Шевченка, 23

Поділитися: